Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

За рік кількість спроб захоплення підприємств зросла втричі

0 93

Якщо в 2010 році Міжвідомча комісія з питань протидії протиправному поглинанню та захопленню підприємств розглянула 900 звернень (близько 75 на місяць), то минулого місяця таких звернень стало вже близько 200.

Про це в інтерв’ю повідомив перший віце-прем’єр-міністр, голова комісії Андрій Клюєв.

«У 2010 році комісія розглянула ситуацію навколо 70 підприємств. Було опрацьовано більше 900 звернень. На засіданні Кабміну у жовтні прем’єр-міністр Микола Азаров заявив про персональну відповідальність кожного урядовця, який використовує повноваження для сприяння незаконному захопленню підприємств. У листопаді ми провели засідання комісії, прийняли рішення щодо десятка компаній. Всього ж за минулий місяць до нас надійшло близько 200 звернень. Всіх їх буде розглянуто, а інтереси держави та інвесторів — захищено», — сказав Клюєв.

Перший віце-прем’єр також повідомив, що рейдерства зазнає не тільки приватний, але і державний бізнес. Зокрема він навів приклад об’єднання «Укрспирт».

«На минулому засіданні комісії ми розглядали ситуацію у держконцерні „Укрспирт“. Перевірки встановили неодноразові випадки прихованої приватизації майна через штучне банкрутство (незважаючи на законодавчу заборону приватизації). Нібито не змогли розрахуватися з кредитами та реалізовували майно через суди. А чому не змогли розрахуватися? Перевірки виявили реалізацію спирту та його похідних за цінами нижче собівартості майже половиною підприємств концерну», — розповів Клюєв.

Причиною ескалації рейдерських захоплень голова комісії вважає «людську жадібність і відсутність невідворотності покарання».

Теги:

рейдерство

Автор

Залиште коментар