Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

З сьогоднішнього дня заборонений продаж незареєстрованих мобільних телефонів

0 94

Після 30 червня реалізація мобільних терміналів (мобільних телефонів), коди IMEI яких відсутні в узагальненій базі даних автоматизованої інформаційної системи обліку мобільних терміналів ДП «Український державний центр радіочастот» (УДЦР), заборонена. Про це повідомили в прес-службі УДЦР, передає УНІАН.

У разі відсутності коду IMEI мобільного телефону, що купується, в узагальненій базі, в УДЦР радять «у жодному випадку не купувати такий телефон, незважаючи на всі аргументи і обіцянки продавця».

Як відомо, покупець може дізнатися про наявність коду IMEI мобільного телефону, що купується, в узагальненій базі через Інтернет, звернувшись на сайт УДЦР і за допомогою SMS.

Як наголошується в повідомленні УДЦР, Порядок реалізації в Україні радіоелектронних засобів і випромінюючих пристроїв встановлений рішенням Національної комісії з питань регулювання зв’язку України (НКРЗ) від 05.02.2009 р. №1339. Відмічений порядок передбачає їх облік за кодами IMEI в узагальненій базі даних, яку веде УДЦР. При цьому рішенням НКРЗ передбачено, що після 30 липня оператори мобільного зв’язку підключатимуть нові мобільні телефони абонентів лише за умови наявності їх кодів IMEI в узагальненій базі даних.

Якщо покупець все ж таки придбає телефон, код IMEI якого відсутній в узагальненій базі даних, за даними УДЦР, оператор мобільного зв’язку, у разі першої спроби підключення такого телефону до мережі після 30.07.09, пошле абонентові SMS-повідомлення з попередженням про відключення цього мобільного телефону від мережі через три місяці. При цьому слід зазначити, що під час підключення цього апарату його код IMEI заноситься в так званий «сірий список», який ведеться в узагальненій базі даних. При цьому, як наголошується в повідомленні, «тимчасове відключення з повторним підключенням терміналу до мережі цього або іншого оператора не зупиняє відлік тримісячного терміну».

Протягом трьох місяців абонент, за наявності визначених законодавством підстав, «може подати до УДЦР документи на внесення цього телефону до «білого списку» узагальненої бази даних або через три місяці цей телефон буде внесений до «чорного списку» і його подальше використання в мережі операторів мобільного зв’язку України стане неможливим», – наголошується в повідомленні.

Джерело:

proUA

Автор

Залиште коментар