З початку кризи біженцями стали близько 10 тисяч українських громадян
Організація об’єднаних націй (ООН) відзвітувала про близько 10 тисяч українських громадян, які змушені були покинути свої будинки з початку кризи. Такі дані наводять у звіті Комісаріату ООН з питань біженців (UNHCR), оприлюдненому 20 травня в Женеві.
Згідно зі звітом, перші біженці з’явилися у Криму ще до проведення “референдуму” про приєднання до Росії, після чого РФ анексувала український півострів всупереч нормам міжнародного права.
Заступник генерального секретаря ООН з прав людини Іван Симонович застерігає від потоку біженців зі сходу України. Це пов’язано не тільки з поточним станом безпеки, але і з соціальними і економічними перспективами для населення.
Змушені покинути свої будинки були, насамперед, кримські татари. Однак, згідно зі звітом, останнім часом з півострова надходять повідомлення про зростання числа біженців серед українського і російського походження, а також серед українсько-російських сімей.
Нагадаємо, першим епіцентром нестабільності в Україні після втечі екс-президента Віктора Януковича став Крим. Після анексії півострова Росією сепаратистські настрої, а згодом і озброєнні формування бойовиків, поширилися на схід України.
Раніше повідомляли, що з анексованого Криму на материкову Україну вимушено переселилися вже від 13 до 18 тисяч осіб. Як повідомив голова громадської організації “Український дім” Андрій Щекун, згідно з офіційними даними Міністерства соціальної політики України, кількість переселенців із Криму – близько 13 тисяч осіб: близько 8 тисяч кримчан і ще близько п’яти тисяч осіб з сімей військовослужбовців, передислокованих із півострова.
«Наші дані відрізняються у бік збільшення, тому що ще багато хто х тих, що виїхали з Криму, не зареєструвалися, і наша цифра – це близько 18 тисяч наразі», — повідомив Щекун.