Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Ювелірна «лихоманка»

0 84

Державна служба охорони повністю готова забезпечити безпеку усіх 4 тисяч ювелірних крамниць, які існують в Україні на сьогодні. Тим більше, що для кожної ювелірної крамниці існує своя система безпеки — від простої технічної до більш складної, із залученням охоронців. Але для цього необхідно, щоб на законодавчому рівні було розроблено документи та ситему, яка б чітко регламентувала, які засоби та заходи безпеки зобов’язана мати кожна ювелірна крамниця, інакше торгівлю здійснювати заборонялося б. Про це зазначила начальник відділу Департаменту Державної служби охорони при МВС України Світлана Павловська.

За її словами, серед недержавних, або ж так званих відомчих служб охорони, є також багато структур, котрі можуть залучатися до охорони ювелірних крамниць.

Вона також зазначила, що останнім часом Україну накрила “епідемія” збройних пограбувань ювелірних крамниць. “Лише цього року їх було скоєно вже 45. Такої кількості пограбувань за такий короткий період не було вже давно. А причина у тому, що ювелірні крамниці погано захищені. У деяких немає навіть „тривожної“ кнопки, не кажучи вже про систему відео спостереження чи надміцне скло, що має захищати вітрину з коштовностями. І тому всі пограбування скоюються за однаковим сценарієм: грабіжник у масці, дочекавшись, доки продавець залишиться сама, забігає до крамнці, погрожує зброєю, криком наказує їй лягти на підлогу, розбиває вітрину, забирає коштовності та зникає. Доки продавець прийде до тями, знайде прикріплену під столом “тривожну кнопку”, натисне – втрачається час. А якби ця кнопка була “мобільна”, тобто не прикріплена, а на пульті у продавця у кишені, а скло на вітрині – спеціальне, то доки грабіжник намагався б його розбити чи якимись чином дістатися до коштовностей, продавець, лежачи на полу, вже натисла б кнопку і черех пару хвилин грабіжника затримав би наряд ДСО… Немає ні умов ліцензування ні регуляторної документації. Все це зникло 2010 року, коли ювелірний бізнес вивели із-під регуляції держави. А тому злочинці вільно ходять по крамницям, вивчають, спостерігають, а потім грабують, іноді навіть гастролюючи по країні, оскільки знають, що розкрити такий злочин майже нереально”, — сказала С.Павловська.

Проте, за її словами, у ДСО вистачить сил, щоб припинити розповсюдження цієї “епідемії” збройних пограбувань ювелірних крамниць.

“У нас є спеціалісти, котрі зможуть розробити певні правила безпеки, яких має дотримуватись підприємець, котрий вирішив відкрити ювелірну крамницю. Повторюся — вистачить і сил, аби на найвищому рівні забезпечити безпеку таких крамниць. Залишилось одне — аби держава розробила та прийняла відповідні документи, згідно яким регуляція стосовно безпеки у ювелірному бізнесі, була б жорсткою. Адже мова йде не просто про викрадені коштовності. Мова йде про те, що з кожним днем пограбування стають більш зухвалими та жорстокими. І страждають невинні люди — продавці або ж навіть невинні громадяни. Тому підкреслю — у ДСО вистачить сил, засобів та досвіду, аби припинити цю „епідемію“ збройних пограбувань”, — резюмувала С.Павловська.

Світлана Павловська повідомляла, що в Україні близько 4 тис. ювелірних крамниць, а охороняються лише 60%.

Джерело:

УНН

Автор

Залиште коментар