Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Євросуд критикує Україну за перешкоджання поданню позовів

0 114

Українські офіційні структури перешкоджають позивачам оскаржувати порушення прав людини, наголошується у вироку, оприлюдненому в Страcбурзі. Суд вказує на системність проблеми.

Як повідомили Deutsche Welle у прес-службі Європейського суду, у конкретному випадку йдеться про українського в’язня, якому в місцевому суді не дозволили скопіювати медичний документ зі свого досьє. Такий документ був необхідним для подання позову.

Скаргу до Страсбурга спрямував Василь Іващенко, якого засудили 2002-го року в справі про вбивство міліціонера. Позивач стверджує, що ще під час арешту правоохоронці застосували проти нього та двох інших людей брутальну силу: били по голові, грудях, нирках та у пахвину, внаслідок чого він втратив свідомість. Іващенко скаржився суду й на подальші тортури: проколювання міліціонерами його щоки голкою та обпалення руки запальничкою.

Згодом під час оформлення позову до суду в Страсбурзі Черкаський суд відмовив позивачеві у наданні копій медичних довідок, що засвідчували побої під час його доправлення до СІЗО. Таку відмову пояснили тим, що це не входить до обов’язків суду та послались на відсутність бюджетних коштів на ці цілі.

Судді в Страсбурзі особливо наголосили, що це не поодинокий, окремий випадок, а системна проблема, і зажадали від української влади негайно вжити законодавчих та адміністративних заходів із забезпечення ув’язненим доступу до необхідної документації. У згаданому випадку суд постановив виплатити позивачеві компенсацію на суму в 12 тисяч євро.

 «Суд абсолютно ґрунтовно критикує Україну», – зауважив у коментарі Deutsche Welle голова правління українського відділення Гельсінської спілки з прав людини Євген Захаров. «Ця проблема є системною. Засуджені не мають доступу до документів, які зберігаються в їхніх справах у судах. Вони туди не можуть поїхати. І якщо в них немає адвоката, який би це зробив за них, то вони фактично такої можливості повністю позбавлені», – констатує Захаров.

От уже не один рік Україна посідає третє після Росії й Туреччини місце за кількістю обвинувальних вироків, винесених проти неї в Європейському суді з прав людини. Так, за підсумками 2011-го року проти Туреччини було винесено 159 вироків, проти Росії – 121, проти України – 105.

Теги:

Європейський суд з прав людини

Джерело:

Deutsche Welle

Автор

Залиште коментар