Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Європа закликає українську опозицію приєднатися до участі в роботі Конституційної асамблеї

0 97

Як повідомила прес-служба Партії регіонів в середу, про це йдеться в листі представників ЄС на ім’я лідера фракції Партії регіонів Олександра Єфремова і заступника лідера Партії регіонів з питань міжнародної політики Леоніда Кожари.

К.Ештон і Ш.Фюле підкреслили, що конституційна реформа має бути проведена шляхом інклюзивного процесу і спрямована на встановлення чіткої, тривалої і демократичної системи стримувань і противаг відповідно до європейських стандартів.

Вони нагадали, що Венеціанська комісія Ради Європи має великий досвід у сфері конституційної реформи і здатна допомогти українській владі в процесі заснування Конституційної асамблеї.

Автори листа також повідомили, що уважно розглянули направлене їм прохання взяти ініціативу в переконанні представників опозиційних партій залучитися до роботи Конституційної асамблеї. Вдалим прикладом для наслідування у сфері тісних консультацій з експертами Венеціанської комісії вони назвали взаємодію української влади з Радою Європи відносно проекту КПК.

На думку європейських політиків, така взаємодія мала б метою розробку концепції Конституційної асамблеї, яка б забезпечила ефективну участь в процесі розробки всіх відповідних політичних сил, експертів і представників громадськості, в цілому, а також уможливить публічну дискусію за змістом цієї ключової реформи. “Такий процес гарантуватиме легітимність нової Конституції і політичної системи в Україні”, – відзначили К.Ештон і Ш.Фюле.

“Концепція Конституційної асамблеї, розроблена в тісних консультаціях з експертами Венеціанської комісії, надала б сильні аргументи для залучення як представників опозиції, так і громадських організацій. З цією метою ми б залучили авторів концепції проекту Конституційної асамблеї до організації, в разі згоди, “круглого столу” із запрошенням представників опозиції, громадських організацій і експертів Венеціанської комісії з метою обговорення прийнятною для всіх і заснованій на міжнародному досвіді концепції Конституційної асамблеї”, – відзначили вони.

К.Ештон і Ш.Фюле запевнили, що будуть і надалі ретельно відстежувати питання роботи Конституційної асамблеї в Україні і приймати всі необхідні заходи для підтримки процесу всеосяжної конституційної реформи в Україні так, щоб забезпечити її найширшу політичну і публічну легітимність.

Як повідомлялося, президент України Віктор Янукович своїм указом “Про підтримку ініціативи відносно створення Конституційної асамблеї” від 21 лютого 2011 року підтримав ініціативу першого президента України Леоніда Кравчука відносно створення Конституційної асамблеї для підготовки змін в Конституцію України.

Указом від 25 січня 2012 року він визначив дату, до якої можна подавати пропозиції по складу Конституційної асамблеї, – 16 квітня 2012 року.

Теги:

Конституційна Асамблея, конституційна реформа

Автор

Залиште коментар