Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ: екс-суддя ВСУ проти України

0 83

У Європейському суді з прав людини наближається до завершення справа Олександра Волкова — єдиного судді Верховного суду (ВСУ) за всю історію незалежної України, звільненого за порушення суддівської присяги.

Як стало відомо «Экономическим известиям», 12 червня ц.р. в Європейському суді з прав людини відбудуться слухання справи «Вовков проти України». Йдеться про екс-суддю ВСУ і екс-голову Військової судової колегії цього суду Олександра Волкова, який був звільнений за порушення суддівської присяги через кілька місяців після проведення останніх президентських виборів. Цей випадок став першим і доки єдиним звільненням судді вищого суду або ВСУ за порушення присяги — до того моменту подібні речі вважалися фантастикою.

Звільнення Олександра Волкова сягає корінням в 2006-2007 рр, коли судді зробили серйозний політичний крок — замкнули призначення керівників судів на саму судову систему. З тієї пори голів судів і їх заступників призначала Рада суддів України за поданням глави ВСУ. Адже йдеться про одну з найважливіших для судів процедур, завдяки одноосібному впливу на яку можна тримати на суворому контролі не просто окремі суди, а всю судову систему.

Як оцінить всі ці події Євросуд — покаже самий найближчий час. Зовсім не варто виключати, що справа «Вовков проти України» може отримати несподіваний зворот. Адже, з одного боку, ця справа безпосередньо зачіпає цілий ряд важливих моментів в побудові державної влади в Україні — у тому числі особиста присутність депутата при голосуванні в парламенті (при голосуванні за звільнення Олександра Волкова в залі було набагато менше 226 народних обранців). З іншого боку, одна лише ця справа може дати вичерпну кількість інформації для розуміння реального стану речей у вітчизняній судовій системі. У тому числі — в яких обсягах з нинішньої конфігурації судів витягуються всілякі вигоди.

Теги:

Європейський суд з прав людини, Верховний суд України

Автор

Залиште коментар