Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ЄСПЛ суд розглядає три позови України проти Росії

0 139

 

Європейський суд з прав людини розглядає три справи, подані Україною проти Росії, дві з яких стосуються Криму, а одна дітей-сиріт на Донбасі, яких викрадали і вивозили до Росії.

При цьому в історії Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) було всього 16 справ «держава проти держави», йдеться у статті Радіо Свобода.

Так, в Україні свого часу набула розголосу справ «Грузія проти Росії» після війни 2008 року. Тепер загальна кількість міждержавних позовів через три українські справи доведена до 19-ти. Як правило, розглядаються вони довго.

Як заявила в інтерв’ю Радіо Свобода урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Наталія Севастьянова, перша справа була подана 13-го березня цього року – за три дні до незаконного «референдуму» в Криму, адже вже відчувалося, що ситуація з правами людини в Криму погіршується.

Друга справа «Україна проти Росії» стосується викрадення дітей-сиріт з Донбасу і вивезення їх до Росії у липні цього року. Та справа набула розголосу і дітей було повернуто.

Київ не відкликає цей позов, бо були ще кілька повторних спроб з боку сепаратистів і російських сил вивезти дітей-сиріт до Росії.

Третя справа «Україна проти Росії» стосується знову Криму, але прав окремої людини – сина лідера кримсько-татарського народу Мустафи Джемілєва Хайсера.

Ця справа для України важлива, бо, на думку української сторони, може стати прецедентом для оскарження рішень кримських судів, які були українськими, а тепер вважають себе російськими і штампують рішення.

Хайсер Джемілєв, який був під підозрою в причетності до однієї кримінальної справи, перебував у кримському СІЗО, але його вивезли до Краснодарського краю Росії з Криму.

Проти України жодна держава не подавала позовів до Європейського суду.

Джерело:

УНІАН

Автор

Залиште коментар