Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Єдиний мільярдер по праву

0 196

Днями журнал Forbes опублікував список усіх осіб на планеті Земля, які володіють мільярдом доларів. Таких, за версією видання, виявилося 1210 осіб, а їхні статки сумарно становлять $4,5 трлн. Серед світових мільярдерів немало юристів за освітою, проте всього один учасник списку заробив своє багатство, безпосередньо працюючи в виключно правовій галузі.

Джо Джемейлу (повне ім’я — Джозеф Дар Джемейл-молодший) 85 років, він народився і до цього часу проживає в Х’юстоні, штат Техас. Стан Джемейла Forbes оцінює в $1,5 млрд, це 833-я позиція в списку. Роком раніше він був 655-м, але грошей у найбагатшого юриста в США менше не стало, просто мільярдерів в світі додалося. Джемейл, в якого ліванське коріння, закінчив школу в рідному місті, після чого отримав ступінь бакалавра в Техаському університеті в 1950 році, а через три роки — ступінь доктора юридичних наук в Техаському юридичному університеті.

Джемейл — практикуючий адвокат, якого прозвали “королем справ про цивільні правопорушення”. Торік він відмовився захищати в суді британську нафтову компанію BP. “Я дуже зайнятий, не хочу з цим зв’язуватися”, — таким було пояснення. У BP не даремно хотіли отримати саме Джемейла. У 1985 році він представляв сторону, що перемогла у найбільшому цивільному позові в історії США. У суді тоді зійшлися нафтові компанії Texaco і Pennzoil, яка і найняла Джемейла. Приводом для розгляду справи стало придбання Texaco іншого гравця ринку — Getty Oil. Після укладення контракту з’ясувалося, що в Pennzoil вже була неофіційна, але грамотно складена домовленість про покупку цього активу. Суд постановив, що Texaco, враховуючи цю обставину, повинна виплатити Pennzoil $10 млрд. Гонорар Джемейла тоді склав $335 млн, а його помічника — $10 млн.

У слави Джемейла є, втім, і темна сторона. Він відомий своєю агресивною поведінкою під час процесів, нестриманістю, лихослів’ям і проявом неповаги до суду. У 1994 р. Верховний суд штату Делавер навіть відзначив зухвалу манеру поведінки Джемейла в спеціальному доповненні до протоколу засідання, зобов’язавши адвоката з’явитися протягом 30 днів до суду і дати роз’яснення. Джемейл нікуди не пішов, відзначивши для преси, що “швидше засуне ніс собі в зад”.

Джо Джемейл при цьому вже удостоївся двох пам’ятників за життя, які були зведені на території його альма-матер, Техаського університету. Також в його честь названа кафедра в Техаському юридичному, кілька аудиторій, футбольне поле і басейн. Але всі ці почесті адресуються не лише одному з кращих випускників, але і щедрому благодійникові. Одне з останніх пожертвувань Джемейла, які він робить досить регулярно, склало $15 млн.

“Корпоративною Америкою управляють пафосні, гордовиті, самозакохані і убогі люди, — розповідає він про природу своїх статків. — Їх оцінки і недооцінки зробили мене багатим”.

Теги:

адвокатська практика

Джерело:

Право.ру

Автор

Залиште коментар