Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб передбачається ввести у повну промислову експлуатацію вже до кінця липня, – Мінсоцполітики
Сьогодні заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін взяв участь у конференції «Криза на Східній Україні: як відбувається об’єднання та інтеграція внутрішньо переміщених осіб у громадах».
Організатором конференції виступило Міністерство з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, а також Міжнародна організація з міграції (МОМ). У заході також взяли участь Надзвичайний та Повноважний Посол Японії в Україні Шігекі Сумі, Надзвичайний та Повноважний Посол Норвегії в Україні Йон Елведал Фредріксен та близько 100 представників більш ніж 50 громад, які постраждали від конфлікту. Мета заходу – надати місцевим жителям та переселенцям можливість діалогу з державною владою, громадянським суспільством та міжнародною спільнотою.
Як наголошувалося, одним із напрямків підтримки Уряду України Євросоюзом та МОМ у його реагуванні на кризу стало поліпшення системи реєстрації вимушених переселенців. У рамках проекту створено єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, власником та адміністратором якої є Міністерство соціальної політики України.
«Така система є для держави інструментом уніфікованого, ефективного та оперативного обліку даних про внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та допомогу, що спрямовується на задоволення їхніх потреб. Завдяки своїм технічним характеристикам система має вирішити проблему уникнення випадків одночасного подання ВПО заявок на допомогу в кількох районах або областях України», – зазначив заступник Міністра соціальної політики Віталій Мущинін.
Крім того, за його словами, система є важливим інструментом і для ВПО та волонтерів, оскільки надає можливість ВПО переглядати через власний електронний кабінет актуальні пропозиції щодо можливої допомоги від волонтерів та волонтерських організацій, а останнім – залишати в системі інформацію щодо наявності в них допомоги та категорій осіб, яким вона адресується. Розгорнуті сервіси системи суттєво покращують взаємодію ВПО, державних органів соціального захисту, недержавних громадських організацій, що опікуються проблемами ВПО, та створюють умови для спрощення і прискорення процесів надання допомоги тим, хто її потребує найбільше.
Передбачається, що система буде введена у повну промислову експлуатацію до кінця липня цього року.
«Вважаю, що такі зустрічі дуже важливі, а пропозиції, що будуть обговорюватися на конференції, дадуть можливість консолідувати роботу всіх органів виконавчої влади навколо вирішення проблем, які на сьогодні є у ВПО», – підкреслив Віталій Мущинін.