Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Як взаємодіють територіальні органи сервісних послуг МВС з експертною службою?

0 93

Наказом від 18 січня 2016 року № 28 МВС затвердило Інструкцію з організації взаємодії підрозділів Експертної служби МВС з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС.

Основним завданням взаємодії підрозділів Експертної служби МВС з територіальними органами з надання сервісних послуг МВС є оптимізація процедури держреєстрації (перереєстрації), зняття з обліку (далі – держреєстрація) транспортних засобів та мопедів (далі – ТЗ), захист майнових прав громадян, а також виявлення фактів знищення, підробки або зміни номерів вузлів та агрегатів ТЗ, підробки реєстраційних документів.

Проведення державної реєстрації ТЗ здійснюється адміністраторами територіальних органів з надання сервісних послуг МВС (далі – адміністратор).

Фахівці Експертної служби МВС (співробітники Державного науково-дослідного експертно-криміналістичного центру МВС (ДНДЕКЦ) та науково-дослідних експертно-криміналістичних центрів (далі – НДЕКЦ)) беруть участь у проведенні держреєстрації ТЗ шляхом:

– Огляду ТЗ з метою звірки ідентифікаційних номерів їх складових частин з номерами, зазначеними в реєстраційних документах, з вчиненням відповідної позначки або складанням акту огляду транспортного засобу (далі – акт);

– Проведення за заявою власника експертного дослідження ідентифікаційних номерів ТЗ та реєстраційних документів з метою визначення їх справжності (виявлення фактів знищення, підробки або зміни номерів вузлів та агрегатів ТЗ, підробки реєстраційних документів).

При зверненні власника ТЗ до адміністратора щодо проведення держреєстрації ТЗ адміністратор роздруковує відповідну заяву, надає його на підпис власнику ТЗ і отримує від нього реєстраційні документи.

У певних випадках після проведення відповідних перевірок адміністратор передає подані власником ТЗ документи разом із заявою для проведення огляду ТЗ та реєстраційних документів фахівця Експертної служби МВС.

Під час проведення огляду фахівцем Експертної служби МВС здійснюється фотографування ТЗ з дотриманням правил криміналістичної фотографії. Дані фотографії вносяться до автоматизованої інформаційно-пошукову систему.

У разі відповідності ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ номерами, вказаними в реєстраційних документах, фахівцем Експертної служби МВС в заяві робиться відмітка «ідентифікаційні номери складових частин ТЗ відповідають номерам, зазначеним у поданих документах», яка засвідчується підписом фахівця, а подані власником ТЗ документи разом з заявою повертаються адміністратору.

У разі виявлення фахівцем Експертної служби МВС, під час огляду ознак підробки реєстраційних документів або змін ідентифікаційних номерів складових частин ТЗ такі ознаки фотографуються з дотриманням правил криміналістичної фотографії, фіксуються в акті, а в заяві робиться відмітка «виявлені ознаки підробки і / або підроблення». Акт і відмітка в заяві підписуються фахівцем Експертної служби МВС, а власнику ТЗ пропонується провести експертне дослідження ідентифікаційних номерів ТЗ та реєстраційних документів з метою підтвердження або спростування їх справжності.

Якщо власник ТЗ відмовляється від експертного дослідження, фахівець Експертної служби МВС негайно повідомляє територіальний підрозділ Нацполіціі про факт виявлення ознак підробки реєстраційних документів або змін ідентифікаційних номерів складових частин, а подані власником документи разом із заявою та актом передає адміністратору.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар