Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Визначені нові Ліцензійні умови для охоронної діяльності

0 77

Ліцензійні умови розроблені відповідно до закону «Про охоронну діяльність»,  що прийнятий в жовтні 2012 року, що визначає правові підстави для господарської діяльності у сфері надання послуг з охорони власності і громадян.

МВС наказом від 15.04.2013 р. № 365 затвердило Ліцензійні умови здійснення охоронної діяльності, що визначають організаційні і кваліфікаційні вимоги до здійснення охоронної діяльності.

Як свідчить текст документа, Ліцензійні умови обов’язкові для виконання суб’єктами господарювання, що здійснюють охоронну діяльність.

Для здобуття ліцензії на здійснення охоронної діяльності суб’єкт охоронної діяльності особисто або через уповноважений їм орган або особа звертається до органу ліцензування із заявою про видачу ліцензії (зразок заяви приведений в додатку 1 до Ліцензійних умов).

До заяви про видачу ліцензії на охоронну діяльність додаються документи, що підтверджують відповідність встановленим умовам залучення і відсутність обмежень відносно працівників, задіяних в здійсненні охоронних заходів.

Крім того, до заяви додаються:

– відомості про фахівця (фахівцях) з організації заходів охорони (додаток 2);

– відомості про персонал, який притягується до охоронної діяльності (додаток 3).

Ліцензійні умови встановлюють організаційні і кваліфікаційні вимоги до суб’єктів здійснення охоронної діяльності, а також вимоги до організації заходів охорони і їх здійсненню.

Зокрема, документом визначено, що суб’єкт охоронної діяльності повинен забезпечувати проходження відповідного навчання або професійної підготовки і перепідготовки персоналу охорони згідно вимогам, передбаченим ст. ст. 11 і 14 Закону «Про охоронну діяльність».

Персоналом охорони можуть бути дієздатні громадяни України, що досягли 18-річного віку, що пройшли відповідне навчання або професійну підготовку, що уклали трудовий договір з суб’єктом господарювання.

Наказ набирає чинності з дня його офіційної публікації. З моменту набуття чинності наказу № 365 втратив силу попередній наказ МВС від 01.12.2009 р. № 505 «Про затвердження Ліцензійних умов здійснення господарської діяльності з надання послуг з охорони власності і громадян».

Автор

Залиште коментар