Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Втеча від свободи

0 99

В Україні цього року під амністію потрапили майже 17 тис. осіб. Із них із місць позбавлення волі було звільнено 4 тисячі 400 чоловік. Однак майже 1% ув’язнених відмовилися вийти на свободу достроково. За законом, вони мають повне право добути повний термін покарання за ґратами.

136 амністованих цього року відмовилися вийти на свободу. Про це повідомив помічник глави Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко. Він називає дві головні причини відмов: одні ув’язнені приберігають за собою право на амністію на майбутнє, а іншим набагато комфортніше живеться у в’язниці на казенних харчах і з дахом над головою.

«Нормою амністії завжди передбачено, що вона може застосовуватися до особи один раз у житті. І люди, яким залишився нетривалий термін до кінця строку ув’язнення, наприклад, місяць або два, залишають для себе такий карт-бланш, – цитує І. Андрушка Радіо Свобода. – Є засуджені, яким, на жаль, у в’язниці комфортніше, ніж на волі: там же харчування, медичне обслуговування, робота психологів, власне, зайнятість. Але більше, звичайно, суди відмовляють в амністії, ніж від неї відмовляються засуджені».

За словами чиновника, крім 136 «відмовників», є кілька сотень в’язнів, яких суд вважає негідними амністії і, відповідно, відмовляє їм у такому праві. За даними тюремників, найбільше відмов у амністії відбулося у Донецькій та Київській областях.

Правозахисник Андрій Діденко також переконаний, що у більшості випадків від амністії відмовляються люди, яким залишилось до відбування покарання лічені дні чи місяці. За його словами, нинішня українська пенітенціарна система ламає людей у в’язниці, а не виправляє їх. Саме тому більше половини колишніх ув’язнених повертаються до злочинної діяльності. І звільнені місця у в’язницях, завдяки амністії, знову поповнюються уже через півроку.

Проте офіційна статистика свідчить, що назад до тюрми повертаються одиниці, говорить помічник глави Державної пенітенціарної служби України Ігор Андрушко. За його словами, в установах виконання покарань ув’язнених готують до звільнення на свободу і приділяють цьому багато уваги.

За даними Державної пенітенціарної служби України, інформація про ув’язнених, які відмовляються від амністії, обов’язково надходить до правоохоронних органів для того, щоб за ними був встановлений контроль.

Теги:

амністія, амністовані відмовилися вийти на свободу, Державна пенітенціарна служба України, життя на казених харчах, дах над головою, норма амністії, карт-бланш, радіо Свобода, відмова від амністії, правові новини

Джерело:

ЮВУ № 41

Автор

Залиште коментар