ВРЮ у закритому режимі вирішила долю Кірєєва і Отрош
Звернення з проханням звільнити голову Печерського районного суду Києва Інну Отрош та суддю цього суду Родіона Кірєєва за порушення присяги подав до Вищої ради юстиції народний депутат Андрій Сенченко (“Батьківщина”) ще 2011 року. Зокрема, його звернення стосувалося розгляду справи екс-прем’єра Юлії Тимошенко про перевищення влади під час підписання газових угод з Росією у 2009 році, пише «КоммерсантЪ-Украина».
На порядку денному засідання ВРЮ значилося, що в результаті перевірки секції ради з питань призначення суддів на посади та їх звільнення дійшла висновку, згідно з яким підстави для внесення подання про відставку Інни Отрош і Родіона Кірєєва відсутні. Публічно матеріали перевірки мала подати член ВРЮ Лідія Ізовітова. Однак більшість питань порядку денного, у тому числі доповідь Ізовітової, рада заслухала у нарадчій кімнаті за зачиненими дверима. “З усіх питань ВРЮ затвердила результати проведених перевірок”, – не вдаючись у подробиці, заявив голова ради Олександр Лавринович після обговорення.
Члени ВРЮ не коментують звинувачення проти Отрош і Кірєєва. За інформацією джерел видання, їх звинувачували у втручанні в роботу автоматизованої системи розподілу справ між суддями. На думку автора звернення, справа Тимошенко потрапила на розгляд Кірєєва невипадково. У своїх висновках ВРЮ зазначив, що “втручання в електронну систему не було, суддя отримав справу внаслідок автоматичного розподілу”.
Це не перша скарга на дії Кірєєва та Отрош. Раніше ВРЮ відмовилася ініціювати звільнення Отрош, яку звинувачували в організації неналежних умов проведення судового процесу у справі Тимошенко. Ще три скарги політичних соратників Тимошенко на дії Кірєєва ВРЮ відмовилася задовольнити на засіданні 24 грудня 2013 року. Зокрема, скарги стосувалися рішень судді щодо відсторонення захисника екс-прем’єра Сергія Власенка від судового процесу і видалення з зали суду народних депутатів. У всіх трьох випадках ВРЮ дійшла висновку, що підстави для звільнення Кірєєва відсутні, оскільки він діяв “відповідно до вимог процесуального законодавства”.
В опозиції рішення ВРЮ викликало обурення. “В Україні немає правосуддя, це стосується ВРЮ в тому числі. Печерський суд – це взагалі не суд, це додаток до вулиці Банкової, що штампує неправосудні рішення. Отрош керує цим процесом , а Кірєєв – один з головних виконавців. Це не судді, це люди, які кожен день скоюють злочини”, – заявив Андрій Сенченко.