Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

ВР в першому читанні прийняла президентський КПК

0 72

“За” прийняття проекту за основу проголосували 252 народних депутати.

Документ передбачає, що прокурор не матиме права заарештовувати майно, проводити обшук в не житлових приміщеннях, а також вилучати будь-які речі, крім зброї та наркотичних засобів.

Багато уваги в КПК приділено захисту потерпілого. Одразу після подачі заяви в міліцію заявник автоматично стає потерпілим, минаючи всі стадії слідства та збору доказів, що нині чинні. Також проект передбачає можливість укладення угоди між прокурором та обвинуваченим про визнання вини і угоди про примирення між потерпілим та обвинуваченим. Проте, така угода не може бути укладена, коли скоєно тяжкий, або особливо тяжкий злочин.

Пропонується ввести модель судового розгляду, коли в процесі беруть участь двоє суддів і троє присяжних. Переймаючи практику судочинства країн Європи та США, законодавці передбачає застосування “суду присяжних” при розгляді справ, пов’язаних зі злочинами, покаранням за вчинення яких є довічне ув’язнення. Крім усього іншого, в проекті виписана процедура застосування застави.

Новий варіант КПК покликаний зменшити бюрократизацію кримінального процесу, тому зобов’язує обладнати зали  суду відеоконференцій і встановлює чіткий перелік оперативно-розшукових дій, а також порядок їх здійснення.

Згідно з документом, всі адвокати мають бути членами відповідного реєстру. Тільки в такому випадку, вони зможуть повною мірою виконувати свої обов’язки.

Незважаючи на всі позитивні сторони закону та втішні висновки експертів, члени профільного комітету ВР так і не дійшли згоди і порадили доручити комітету доопрацювати документ і й узгодити його з Конституцією України. Зокрема, до другого читання потрібно переглянути норми про затримання посадових осіб на 72 години з можливістю продовження затримання до одного року. Вона стосується також народних депутатів, кандидатів в Президенти.

 

Вносячи документ на розгляд парламенту, Президент Віктор Янукович характеризував його як невідкладний. Чиновники з АП зазначали, що Президент очікує, що депутати приймуть кодекс до кінця лютого.

Новий КПК, як раніше пояснював Портнов, передбачає вступ в силу в протягом 6 місяців після його прийняття, хоча європейські експерти у своїх зауваженнях запропонували дворічний термін для вступу в дію цього закону, мотивуючи це тим, що необхідно провести навчання для слідчих і прокурорів для роботи з урахуванням документа.

Теги:

Кримінально-процесуальний кодекс, проект, Верховна Рада України

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар