Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Відставка Прем’єр-міністра України

0 13

16 липня 2024 року Президент України Володимир Зеленський у своєму Telegram каналі повідомив, що підписав документи до Верховної Ради України про Дениса Шмигаля як нового міністра оборони. Попередньо, на сайті Верховної Ради України з’явилась новина щодо голосування про відставку Прем’єр-міністра України – рішення прийнято. «За» проголосувало 261, «Проти» – 0.

В цей же день Денис Шмигаль виступив з трибуни Парламенту, щоб підбити підсумки п’ятирічної роботи на чолі Уряду. Почав із простих слід подяки воїнам, усім українцям, Президенту України за довіру, за спільну роботу, за лідерство і за єдність, яка була і залишається нашою найбільшою силою.

Він доповів, що в Україні збережена фінансова стабільність, достатня ресурсна база та 100% виконано всі зобов’язання.

На даний час на Єдиному казначейському рахунку держави 340 млрд грн, а золотовалютні запаси України налічують рекордних понад 45 млрд доларів.

Також, на сьогодні немає заборгованості за соціальними платежами. За роки його головування ніколи їх не мали. Соціальні платежі, пенсії, субсидії виконувалися завжди вчасно. І навіть в перші місяці повномасштабного вторгнення виплати пенсій здійснювались авансом, щоб підтримати людей.

За цей час було проведено шість індексацій пенсій, створено нові соціальні послуги, започатковано комплексні програми підтримки родин, дітей, внутрішньо переміщених осіб, ветеранів.

Безпека й оборона станом на сьогодні профінансовані на 100%. Всі доходи державного бюджету від податків спрямовуються на обороноздатність.

На оборонні потреби віддавали кожну гривню внутрішніх ресурсів. Створили сучасну оборонну індустрію. Знаково, що оборонно-промисловий комплекс України за час повномасштабного вторгнення зріс у 35 разів. Україна сьогодні є одним зі світових лідерів у виробництві дронів. Запущено десятки спільних виробництв зброї з партнерами, залучено приватний капітал у сектор оборони, стартувала «данська модель» фінансування нашого ОПК.

За його словами, станом на 15 липня місцевим бюджетам було перераховано понад 113 млрд грн. А інфляція сьогодні в країні контрольована з тенденцією до зменшення — 14,3% за червень.

Урядова команда досягла домовленостей про залучення цього року від наших партнерів для покриття дефіциту бюджету 39 млрд доларів. Вдалось зберегти макрофінансову стабільність. У перші дні вторгнення консолідували міжнародну фінансову коаліцію, завдяки якій за ці роки залучено понад 137 мільярдів доларів бюджетної підтримки. Глава Уряду додав, Україна досягла того, що заморожені активи агресора вже працюють на нашу державу.

Якби не було важко, Уряду довелося пройти три опалювальні сезони під постійними ударами ворога, але значну частину пошкодженого та зруйнованого вже відбудовано. Більше того, наша держава увійшла до енергетичного простору ЄС, синхронізувала нашу систему з європейською і таким чином остаточно позбулася залежності від російських енергоресурсів.

Завдяки плідній роботі Україна вже має чіткий маршрут та реальну перспективу стати членом Європейського Союзу. Виконано понад 80% зобов’язань за Угодою про асоціацію, ухвалено сотні євроінтеграційних актів, отримано сім «безвізів».

Ще один здобуток – цифровізація держави. Україна дійсно стала цифровою. «Дія» — це прояв нової філософії відносин держави і громадянина. Переведено в цифру багато послуг, зокрема, єМалятко, єОселя, єПідтримка, єВідновлення, єПідприємець та інші. Почато цифровізацію армії: Резерв+, Армія+, Ветеран PRO.

Значною була і підтримка бізнесу. В Україні з’явилася програма кредитної допомоги бізнесу «5-7-9», за якою вже видано пільгових позик на понад 413 млрд грн. Урядова програма безповоротних грантів єРобота допомогла створити майже 30 тисяч нових бізнесів. Скасували понад 2000 регуляторних актів у різних сферах.

Аграріям за державної підтримки вдалось провести 4 посівні кампанії та зараз йде четвертий збір українського урожаю. Україна продовжує годувати понад 400 млн людей по всьому світу.

Важливо, що було розпочато гуманітарне розмінування. Площа потенційно замінованих земель від початку повномасштабної війни зменшилася на 20%.

Окрім цього, забезпечили безперервність освітнього процесу. Держава інвестувала додаткові ресурси в створення шкільних укриттів та підземних шкіл, в оновлення навчальних класів, в закупівлю шкільних автобусів, в гранти на здобуття вищої освіти.

У повному обсязі запрацювала Програма медичних гарантій, рекордно розширили програму «Доступні ліки», розвинули реабілітаційну складову медицини та збільшили її пропускну здатність утричі. Замість МСЕК створили нову ефективну систему.

«Наша команда прийшла в Уряд з однією місією — служити Україні та українському народу. Ми робили для цього все можливе. Працювали постійно, системно, без вихідних і відпусток. Віримо в Україну і завжди будемо служити українському народу», — підкреслив Денис Шмигаль.

До слова, відставка Прем’єр-міністра – це підстава припинення повноважень всього складу Кабінету Міністрів України. Новий Прем’єр-міністр призначається Верховною Радою України за поданням Президента. Весь інший склад Уряду призначається вже за поданням обраного Прем’єр-міністра. Наразі Уряд продовжує виконувати свої повноваження до початку роботи новосформованого.

Джерело: https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар