Відбулась перша Координаційна зустріч зацікавлених сторін щодо впровадження інновацій у сфері доступу до правосуддя
За підтримки Програми USAID «Нове правосуддя» відбулась перша Координаційна зустріч зацікавлених сторін щодо впровадження інновацій у сфері доступу до правосуддя в Україні.
Учасниками заходу стали представники Мін’юсту, органів судової влади, бізнес спільноти, громадських організацій, проектів міжнародної технічної допомоги, розробники інноваційних проектів.
Заступник Міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Петухов, відкриваючи захід, зазначив, що з’являється багато ініціатив державного та приватного сектору у сфері Legal Tech.
«За ІТ-технологіями багато в чому – майбутнє розвитку доступу до правосуддя. Нам цікаво, щоб бізнес та стартапи працювали разом з державою. В Україні вже є технологічні рішення, які з використанням відкритих даних дозволяють спростити юридичну практику, наприклад, через відслідковування та обробку судових рішень. Ми хочемо стати регіональними лідерами у сфері інновацій доступу до правосуддя, які б мінімізували бюрократичні перепони та підвищували ефективність державного апарату», – зазначив він.
Коннор Сеттелі, Керівник розвитку бізнесу Гаазького інституту інновацій в праві, розповів про світові практики розвитку доступу до правосуддя, а також зазначив, що основним завданням усіх учасників заходу стане розробка дорожньої карти впровадження інновацій у сфері доступу до правосуддя.
В рамках дводенної роботи учасники заходу обговорили успішні практики розвитку доступу до правосуддя, механізми співпраці зацікавлених сторін з метою розвитку інновацій, розвиток Legal Tech в юридичній освіті, здійснили огляд українських інноваційних проектів, а також окреслили концепцію Центру інновацій в правосудді.
Нагадуємо, що 6 лютого 2019 року відбулося урочисте підписання Меморандуму про взаєморозуміння між Міністерством юстиції та Гаазьким інститутом інновацій у праві. Координаційна зустріч зацікавлених сторін щодо впровадження інновацій у сфері доступу до правосуддя в Україні стала першим спільним заходом, метою якого є консолідація зусиль, спрямованих на покращення доступу до правосуддя, розвиток інновацій у правосудді та юридичних технологій в Україні.
«Сьогодні маємо багато викликів, які потребують Legal Tech рішень, тому ми раді, що змогли вийти на міністерський рівень співпраці з Гаазьким інститутом інновацій у праві», – зазначив генеральний директор Директорату з прав людини, доступу до правосуддя та правової обізнаності Владислав Власюк. Він представив бачення Мін’юсту щодо концепції Центру інновацій, як креативно-технологічного простору інновацій у сфері доступу до правосуддя. Завдання такого центру:
– бути «навігатором» наявних електронних сервісів, що сприяють задоволенню правових потреб;
– залучення людських ресурсів-розробників до розвитку електронних сервісів і ІТ-рішень, що спрямовані одночасно на задоволення потреб громадян і реалізацію завдань державної правової політики;
– платформа для розвитку стартапів у сфері доступу до правосуддя.
Джерело: https://minjust.gov.ua