Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Від податку на розкіш багатіїв рятуватимуть офшори

0 77

Кабінет міністрів України вніс до Верховної Ради остаточну редакцію проекту закону про запровадження податку на розкіш. В останній редакції документу багатіями визначили тих фізичних і юридичних осіб, які мають квартири загальною площею більше 200 квадратних метрів, дачні або садові будинки, котеджі загальною площею більше 500 квадратних метрів, об’єкти житлової нерухомості, що перебувають у власності одного платника податків, загальна площа яких перевищує 600 квадратних метрів. Окрім цього податком у розмірі 40% будуть обкладатися дорогі автомобілі, мотоцикли, літаки, гелікоптери, яхти.

Також 10% податком обкладатимуться і покупки дорогоцінних металів, годинників, телефонів, хутра, картин тощо. Президент Всеукраїнської спілки вчених економістів Олександр Кендюхов в інтерв’ю “Німецькій Хвилі” наголошує, що критерії визначення «розкішного» надзвичайно суб’єктивні та відносні. Він вважає запровадження податку на багатство сумнівним і економічно невиправданим кроком, адже, на його переконання, багатії не збираються його платити. «Сумніви є в тому, що багаті будуть платити більше. Лише чесний середній клас сумлінно сплачуватиме цей податок», – прогнозує економіст. За його словами, українці з високими статками, які реєстрували свою власність на підставних осіб-нерезидентів, так і реєструватимуть, як виводили гроші з України в офшори, так і виводитимуть.

За інформацією українських ЗМІ, за останні два роки українські банки перерахували в офшорні зони та на Кіпр астрономічну суму – 53 мільярди 397 мільйонів доларів. Частина цих грошей повертається назад в Україну у вигляді інвестицій, а частину українські олігархи витрачають на придбання предметів розкоші. Однак купують все це не в Україні і ввозити сюди не збираються, а відповідно платити податок на розкіш.

Тож виникає питання, з кого український уряд збиратиме заплановані 500 мільйонів гривень податку на багатство? Міністр економічного розвитку і торгівлі України Петро Порошенко переконаний, що уряду треба почати передусім з себе.

Теги:

податок на розкіш

Джерело:

Німецька хвиля

Автор

Залиште коментар