Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Верховна Рада України прийняла за основу проект Житлового кодексу України

0 80

Законопроектом (реєстр. №2307-д) пропонується врегулювати питання щодо забезпечення реалізації права громадян на житло, управління житловим фондом, його утримання та збереження, правовідносини фізичних і юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування у житловій сфері.

Проект містить положення про основні засади державної житлової політики, яка повинна бути спрямована на створення умов, за яких кожний громадянин матиме змогу побудувати житло, придбати його у власність або взяти в оренду; розроблення, затвердження та виконання Загальнодержавної житлової програми, державних цільових та регіональних програм; розвиток житлового законодавства; створення системи житлових фондів; запровадження механізму участі громадян, органів місцевого самоврядування та держави у фінансуванні будівництва житла; запровадження державних житлових соціальних стандартів, державних соціальних житлових гарантій забезпеченості громадян житлом тощо.

Згідно з проектом, право на безоплатне одержання житла в користування на умовах найму з державного та комунального житлових фондів мають громадяни України, які потребують соціального захисту, та інші категорії громадян, які визначені цим Кодексом та іншими законами. Власник житла має право на володіння, користування і розпоряджання житлом. Він має право розпоряджатися ним на свій розсуд, зокрема продавати, обмінювати, відчужувати іншим шляхом належне йому житло, передавати в найм, укладати інші договори, не заборонені законодавством; використовувати належне йому житло для провадження господарської діяльності (крім промислового виробництва) та іншої не забороненої законодавством діяльності за умови переведення житла у встановленому порядку до складу нежитлових приміщень, вчиняти щодо належного йому житла інші дії, які не суперечать закону.

За формою власності, відповідно до проекту, житловий фонд поділяється на: приватний житловий фонд, який належить на праві приватної власності юридичним чи фізичним особам; державний житловий фонд, який складається з об’єктів житлового фонду, що належать державним підприємствам, установам та організаціям на праві господарського відання або оперативного управління, підприємствам, установам та організаціям Автономної Республіки Крим; комунальний житловий фонд, який належить на праві власності територіальним громадам сіл, селищ і міст; житловий фонд, який належить на праві спільної власності двом чи більше суб’єктам різних форм права власності на житло.

Автор

Залиште коментар