Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Венеціанська комісія ЄС оцінила спроби влади реформувати прокуратуру

0 116

Повноцінна реформа прокуратури в Україні неможлива без внесення змін до чинної Конституції, стверджує Венеціанська комісія Ради Європи.

Мова про це йде в оприлюдненій Венеціанською комісією оцінці законопроекту «Про прокуратуру”, розробленому комісією зі зміцнення демократії та верховенства права. Дана оцінка була прийнята на пленарній сесії комісії у Венеції 12-13 жовтня.

У загальному висновку комісія стверджує, що розглянутий законопроект про прокуратуру є “важливим кроком вперед у сфері реформування прокуратури в Україні для того, щоб привести її у відповідність з європейськими стандартами». Крім того, на думку комісії, у законопроекті також є «декілька невирішених питань, які повинні бути уточнені». В оцінці вказані всі статті законопроекту, які підлягають уточненню.

Венеціанська комісія нагадує, що і раніше критикувала українську прокуратуру у своїх попередніх оцінках, відзначаючи, що знаходить функції прокуратури такими, що значно перевищують обсяг функцій, які повинна мати прокуратура в демократичному суспільстві. «Комісія також нагадувала українській владі, причому неодноразово, що вона повинна виконати свої зобов’язання змінити роль прокуратури для того, щоб привести її у відповідність з міжнародними стандартами. В демократичній країні немає необхідності, щоб прокуратура грала таку сильну роль у цій сфері, і це було повторено кілька разів в різних оцінках Венеціанської комісії», — підкреслюється в оцінці.

У той же час, як вказує Венеціанська комісія, перешкоди залишаються в Конституції. У зв’язку з цим комісія наводить у приклад статтю 122 Конституції, яка говорить про те, що парламент може висловити недовіру генеральному прокуророві України. «Він не є членом уряду, отже парламент не повинен мати права висловити недовіру, це є суто політичним інструментом. Прокурор може бути відправлений у відставку тільки за звинуваченням у серйозних порушеннях після справедливого розгляду. Формулювання статті 122 Конституції повторюється і у статті 8 законопроекту і демонструє , як конкретні положення чинної Конституції продовжують блокувати прийняття законодавства щодо прокуратури, яке може привести її у відповідність з європейськими стандартами», — констатує комісія.

Теги:

прокуратура, Венеціанська комісія

Джерело:

Інтерфакс-Україна

Автор

Залиште коментар