Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В. Ярема про закон про заочне засудження

0 127

Генеральний прокурор України Віталій Ярема сподівається, що Верховна Рада невідкладно розгляне і прийме закон про заочне засудження, що дозволить ефективно працювати з повернення коштів, незаконно виведених колишніми високопоставленими чиновниками України з країни.
“Міністерство юстиції підготувало законопроект про заочне засудження. Я сподіваюся, що Верховна Рада розгляне його як невідкладний і у нас буде можливість ефективно працювати над поверненням коштів в Україну”, – сказала В.Ярема в понеділок в ході підписання Угоди про співпрацю між Генпрокуратурою і Міжнародним центром по поверненню активів Базельського інституту управління.
Генпрокурор підкреслив, що українське законодавство в даний час регулює можливість повернення незаконно виведених коштів “на дуже низькому рівні”.
За словами В.Яреми, відсутня нормативно-правова база, яка б могла сприяти ефективній роботі в цьому напрямку. У зв’язку з цим генпрокурор наголосив на важливості прийняття такого закону, щоби лише обвинувальний вирок був підставою для повернення коштів. Відповідно після того, як буде прийнятий цей закон, буде надія на те, що міжнародні організації “будуть затримувати ці кошти, заарештовувати їх” на підставі того, що власники рахунків незаконно вивели ці кошти за кордон.
Як повідомлялося, у Верховній Раді зареєстровано урядовий законопроект “Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо невідворотності покарання за окремі злочини проти основ національної безпеки, громадської безпеки та корупційні злочини”.
Проектом закону передбачається спеціальне кримінальне провадження щодо підозрюваного (обвинуваченого), який переховується від органів слідства та суду, якщо він знаходиться поза межами України.
Можливість спеціального кримінального провадження стосуватиметься злочинів проти основ національної безпеки України і злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку; умисних вбивств; злочинів, пов’язаних з терористичною діяльністю; корупційних злочинів.
Законопроект встановлює, що до підозрюваних (обвинувачених) в скоєнні злочинів проти основ національної безпеки України, злочинів, пов’язаних з терористичною діяльністю, і деяких інших злочинів проти громадської безпеки (ст.260 і 261 КК), буде застосовано запобіжний захід виключно у вигляді утримання під вартою.
Крім того, уряд України пропонує передбачити додаткове покарання у вигляді конфіскації майна за злочини проти національної безпеки України та злочини, пов’язані з терористичною діяльністю.

Автор

Залиште коментар