Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

В.о. Президента підписав закон про позбавлення пільг народних депутатів

0 137

Виконуючий обов’язки Президента України, голова Верховної Ради України Олександр Турчинов підписав закон № 836-VII “Про внесення змін до закону України “Про статус народного депутата України” щодо скасування та обмеження пільг”. Про це повідомляє офіційний сайт ВР.

Даним законом скасовано низку норм, якими народним депутатам України створюються відповідні привілеї та переваги. Зокрема, вилучено норми закону щодо:

– зарахування часу, коли народний депутат тимчасово не працював, у зв’язку з неможливістю надати йому попередню, або рівноцінну роботу, до загального і безперервного стажу роботи;

– зарахування до загального трудового стажу перерви в роботі дружини (чоловіка) народного депутата у разі непрацевлаштування її (його) за місцем проживання чоловіка (дружини), що давало право на встановлення процентних надбавок до заробітної плати, на пенсію на пільгових умовах і у пільгових розмірах.

Законом скасовано норму, що гарантувала виплату матеріальної допомоги у розмірі заробітної плати з урахуванням усіх доплат та надбавок, яку отримують працюючі народні депутати, а у разі неможливості працевлаштування після зазначеного строку за колишнім народним депутатом гарантувала збереження матеріальної допомоги у розмірі 50% заробітної плати з урахуванням всіх доплат та надбавок, яку отримують працюючі народні депутати, до досягнення ним пенсійного віку за умови, що трудовий стаж його перевищує 25 років для чоловіків і 20 років для жінок. Вилучено абзац, відповідно до якого час роботи у Верховній Раді України поширюється на строки присвоєння військових та спеціальних звань.

Скасовано норми, відповідно до яких у разі виходу на пенсію народному депутату виплачується грошова допомога в розмірі дванадцяти місячних посадових окладів працюючого народного депутата за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України; народному депутату, який вийшов на пенсію, надається право безоплатного проїзду на території України залізничним, водним, повітряним або автомобільним міжміським транспортом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Законом вилучаються статті, якими визначалося, що у разі дострокового припинення повноважень Верховної Ради України народний депутат має право на отримання одноразової грошової допомоги у трикратному розмірі його місячної заробітної плати на день припинення депутатських повноважень.

В частині скасування пільг також вилучено норми щодо виплати матеріальної допомоги на оздоровлення народного депутата України в розмірі подвійної місячної заробітної плати; про відшкодування витрат, пов’язаних із переїздом на роботу до Верховної Ради України і попереднє місце роботи.

Норму щодо безкоштовного проїзду народних депутатів України усіма видами транспорту замінено редакцією: “У витратах на забезпечення діяльності Верховної Ради України передбачаються кошти на проїзд народними депутатами України усіма видами транспорту. В кошторисі витрат на утримання Верховної Ради України затверджується ліміт коштів, який щомісяця видається кожному народному депутатові України для проїзду територією України”

Скасовано статтю 22, яка надавала народному депутату України та особі, яка його супроводжує, право на першочергове поселення в готель.

Зі статті 23 вилучено пункти, якими народному депутатові надавалося право безкоштовного користування залами офіційних делегацій аеропортів та аеровокзалів, залізничних вокзалів і станцій, морських та річкових вокзалів і портів та право на безкоштовне паркування автомобіля, яким він користується, на всій території України.

Статтю 30, яка передбачала, обов’язкове державне страхування народного депутата України за рахунок бюджетних призначень на забезпечення діяльності Верховної Ради України, вилучено із закону.

Норму щодо забезпечення народних депутатів житлом замінено нормою, що визначає право на отримання щомісячної компенсації для оренди житла або винайму готельного номера в розмірі, встановленому кошторисом Верховної Ради України.

Законопроектом визначено, що право на таку компенсацію мають народні депутати України, місце реєстрації проживання яких знаходиться на відстані понад 30 км від територіальних меж Києва.

Список народних депутатів, які отримують компенсації на оренду житла та винайм готельного номера, підлягає щоквартальній публікації в газеті “Голос України” та щомісячно оприлюднюється на сайті Верховної Ради України.

Нагадаємо, народні депутати України підтримали в цілому даний закон 28 лютого 2014 р. За відповідне рішення проголосував 301 депутат.

Джерело:

РБК-Україна

Автор

Залиште коментар