Усний заповіт поширюватиметься серед росіян, полонених зокрема
Уповноважена з прав людини у росії Тетяна Москалькова запропонувала розглянути запровадження у практику усного заповіту. За її словами, це може бути корисним для учасників війни в Україні. «Можливо, це представляє інтерес, особливо для тих хлопців, які потрапили в полон, і в нас буває можливість з ними по відео-конференц-зв’язку спілкуватися і отримати їхні напуття для своїх родичів»,— сказала пані Москалькова на одному з круглих столів.
Відповідно до ст. 1124 Цивільного кодексу (ГК) РФ, будь-який заповіт має бути складено в письмовій формі та засвідчено нотаріусом. У цьому ст. 1127 ЦК передбачає, що заповіти громадян, які перебувають на стаціонарному лікуванні, можуть запевнити головний лікар медустанови, його заступник та черговий лікар (або начальник шпиталю та його заступник). Заповіти військовослужбовців у пунктах дислокації військових частин можуть засвідчуватися командирами.
Зазначимо, усний заповіт — у присутності двох чи трьох свідків — передбачено у законодавстві Латвії, Швейцарії, Туреччини, Англії, Ізраїлю, деяких штатів США, Німеччини та ін. Як правило, така форма дозволена військовослужбовцям на службі чи матросам у плаванні. В Іспанії складати усний заповіт дозволено лише у період воєнних дій. У Китаї, Швейцарії, Угорщині, Англії, Німеччині — у разі надзвичайних обставин, до яких належать «неминуча смерть», епідемію, війну чи відсутність комунікації.
Оже робимо висновок: російська влада йде на зустріч військовим, які потріпипли в український полон. Зовсім погані у них справи почалися. Намагаються полекшити долю своїм військовим. А завершити війну російська влада не може, а може не хоче. Нехай люди гинуть, попадають у полон, стають юридичними нікчемами. Влада надає їм можливість пристосуватися по полону, робить їх зручнішими.
За публікаціями у ЗМІ.