Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Уряд визначив пріоритети розвитку економіки!

0 119

Пріоритети розвитку – цифровізація економіки, вільний конкурентний ринок, розвиток підприємництва та залучення інвестицій у фундаментальну науку та технології. Також Уряд України визначив основні точки росту економіки України. Про це розповів Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко під час 4-ої Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, що зараз відбувається у Вільнюсі.

Під час панельної сесії «Ділове середовище та інвестиційний клімат» Олексій Любченко повідомив, що в Україні схвалено Національну економічну стратегію до 2030 року. Основні принципи цього документа – європейська та євроатлантична інтеграція, створення рівного доступу до всіх сфер для бізнесу, нетерпимість до корупції, вільна та чесна конкуренція.

«На сьогодні у нас цікава тенденція – створені горизонтальні реформи, що пов’язані з корпоративним управлінням, приватизацією, але цього замало для розвитку економіки. Треба впроваджувати вертикальні реформи. Що мається на увазі? Мінекономіки було поставлене завдання визначити точки росту економіки, які можуть забезпечити максимальний ефект: зростання ВВП та створення робочих місць», – розповів Олексій Любченко.

За його словами, на основі моделювання розвитку економіки України з використанням таблиці «витрати-випуск» ми визначили галузі – точки росту для економіки. «Наприклад, бачимо, як в Україні будуються дороги. Інфраструктура – це супер точка росту. Ще назву галузі машинобудування та енергомашинобудування, які в Україні можуть давати значний мультиплікатор, для розвитку економіки. Чергова цікава група, яку ми назвали – «місто майстрів». Кожен регіон маючи смарт-спеціалізацію, може та повинен стати драйвером економіки та розвитку місцевих громад», – зазначив Перший віце-прем’єр-міністр – Міністр економіки України Олексій Любченко.

Головна місія Уряду та Міністерства економіки – транспарентність, нульова толерантність до корупції та створення рівних конкурентних умов для бізнесу. «Якщо держава виконає ці функції, а також забезпечить недоторканність власності, то можна вважати, що місія відбулася», – підкреслив Олексій Любченко.

 

Довідково

Мінекономіки визначило ключові кластери розвитку економіки України: це «Технологічне виробництво», «Енергетична безпека та декарбонізація», «Безпека життя», «Місто майстрів» та «Транспорт і інфраструктура».

До групи «Технологічне виробництво» входять окремі підвиди машинобудування: виробництво інших транспортних засобів, виробництво електричного устаткування, виробництво машин і устаткування.

Це високо- та середньо-високотехнологічне виробництво, з унікальними технологіями, досвідченим та висококваліфікованим персоналом. Споживання цієї продукції в Україні є досить значним. Разом з тим, наші виробники здатні конкурувати з імпортом. Ці галузі є привабливими для іноземного капіталу.

До групи «Енергетична безпека та декарбонізація» увійшли галузі: добування сирої нафти та газу, виробництво продукції нафтоперероблення, енергетика. За аналогічним принципом – наявний великий внутрішній ринок, а також важливість забезпечення енергетичної безпеки та декарбонізації України.

До групи «Безпека Життя» входять: охорона здоров’я, наукові дослідження та розробки. Ці сфери послуг, які значною мірою фінансується з бюджету, але разом з тим мають величезний потенціал для комерціалізації діяльності.

Група «Місто майстрів». Кожне місто або об’єднана територіальна громада України може стати точкою росту за цією групою. До пріоритетів Міста майстрів входять: сільське господарство, харчова промисловість, текстильне виробництво. Це галузі, розвиток яких залежить виключно від майстерності та працьовитості людей. Говорити про потенціал і внесок цих галузей у розвиток вітчизняної економіки немає потреби: це значний внесок у ВВП, у зайнятість, в експорт. І тут також є величезний внутрішній ринок, який наші майстри можуть зайняти.

І наступний пріоритет – це транспортна галузь. Вона є тією артерією, яка поєднує Україну із зовнішнім світом, кожний населений пункт України, кожну людину – між собою. Транспортна галузь та чотири групи галузей – базис проекту нової моделі економічного розвитку.

Саме ці дванадцять видів економічної діяльності фактично є точками росту, які обрані на основі низки ітераційних критеріальних обрахунків.

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути мареріали

Залиште коментар