Уряд підтримав законодавчі ініціативи Мінреінтеграції по колаборантах
Сьогодні Кабінет Міністрів схвалив законопроекти, розроблені командою Мінреінтеграції, які спрямовані на уточнення питань кримінальної відповідальності за колабораціонізм на тимчасово окупованих територіях.
Нагадаємо, у березні цього року в Україні була запроваджена кримінальна відповідальність за колабораційну діяльність і пособництво державі-агресору. Згідно з законодавством, за провадження господарської діяльності у взаємодії з представниками держави-агресора введено покарання від штрафу до 170 тисяч гривень до позбавлення волі строком до 5 років.
Однак, формально під кримінальну відповідальність могли підпадати люди, які жодним чином не шкодять Україні, а вимушені працювати у реаліях ТОТ, щоб прогодувати власні родини та підтримувати життєдіяльність своєї громади: наприклад, лікувати хворих або забезпечувати роботу об’єктів критичної інфраструктури.
До Мінреінтеграції почали надходити сотні звернень: люди просять роз’яснити, чи підпадає та, чи інша діяльність під кримінальний кодекс.
У відповідь на це Міністерство утворило робочу групу з понад 160 представників органів влади, бізнесу, фахівців права, громадських організацій, яка й напрацювала два законопроєкти, що чітко дають зрозуміти, яка діяльність не є колабораціонізмом. Зокрема, уточнюється, що караним буде лише добровільне здійснення господарської діяльності у взаємодії з агресором. Також пропонується визначити перелік видів діяльності, здійснення яких на ТОТ допускається, якщо при цьому не здійснюється пособництво агресору. Уряд зможе встановлювати особливості та додаткові обмеження провадження такої діяльності.
Кабінет Міністрів підтримав ініціативу Мінреінтеграції. Схвалені законопроекти подаються на розгляд Верховної Ради.
Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України