Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україська влада народу і бізнесу або добра справа зайвою не буває

0 112

За останні кілька місяців  ЗМІ писали в основному про все погане, що відбувається в українській владі. Реформ немає, крадуть, зрада, дерибан, інфляція, високі податки, корупція тощо.

А ось давайте тепер поговоримо про те – а що ж хорошого відбулося за цей час. Які дії влади були позитивними. Пропоную свій перелік «добрих справ влади». Вишикував їх не за значенням, а в тому порядку, в якому згадав. Тому якщо у вас є доповнення – напишіть в коментах.

Отже, з хорошого:

1. Пані міністр Яресько встановила жорсткий контроль за використанням бюджетних коштів та фактично зупинила великий бюджетний дерибан. Тепер всі ігри з незрозумілими субвенціями на кшталт і з «кіотськими грошима» припинилися. І це добре!

2. Ека Згуладзе почала перші кроки щодо реформи міліції. Проголосований закон про скорочення декількох підрозділів МВС. На черзі другий етап реформи – коли обнулять патрульну службу і ДАІ.

3. Айварас Абрамовічус і Мінекономіки всерйоз взялися за інвестиційний та бізнес клімат в Україні. Проголосований закон про спрощення дозвільної системи, скорочення кількості дозволів та відповідальності чиновників за тяганину з видачею дозволів. На черзі законопроект про зменшення кількості видів  ліцензованої підприємницької діяльності.

4. Айварас Абрамовічус і Максим Нефьодов з Мінекономіки ліквідували одну з найбільш «некрасивих» схем в українській економіці – зобов’язання імпортерів і виробників тари укладати договори на утилізацію з Укрекоресурси і платити гроші (понад півтора мільярда гривень щороку), за які Укрекоресурси повинен був його сортувати і переробляти. Ясна річ, що всі ці гроші йшли невідомо куди. На черзі у Міністерстві новий і  якісний закон про тендерні закупівлі, до написання якого залучили провідні громадські організації, які займалися моніторингом порушень і злодійства на тендерних процедурах.

5. Минулого тижня Рада проголосувала закон, який ініціював Міністр Охорони здоров’я Квіташвілі – дати право ООН, ЮНІСЕФ І ВООЗ контролювати держзакупівлі медикаментів. А це економія мільярдів гривень і удар по фармацевтичної мафії.

6. Вперше пройшли торги із закупівлі амуніції. Було зекономлено декілька десятків млн грн.

7. Розпочато електронний торги через систему Прозоро за бюджетні гроші. Плюс керівників держпідприємств сьогодні призначають за результатами відкритого конкурсу. Все це так само є ініціативою Мінекономіки за каденції Абрамовічуса та Нефьодова.

8. Верховна рада прийняла закон про повноваження спецслужб. Експерти вважають, що це фундамент для майбутнього українського Моссада.

9 новина. Загалом народ створив свою армію. Вона стала сильною. І держава визнала, що армію створив народ і волонтери. Ставлення до збройних сил змінилося як у влади, так і у людей. Армія вже ніколи не буде колишньою. А в Україні реально держава визнала існування громадянського суспільства. І не фантомних організацій та грантоїдів, а реальної сили, яка не тільки знає як треба, а реально робить те, що треба! І це  все добре!

І остання резонансна новина. Після цього слідчий, який веде справу, пояснив, що кримінальне провадження було відкрите за зверненням народних депутатів. За його словами, Бочковський і Стоєцький організували корупційну схему тендерної закупки паливно-мастильних матеріалів у компаній “Юкойл” (радник глави МВС Антон Геращенко подає назву як “Югойл”), “Альянс” та інших за завищеними цінами.

При цьому, за його словами, компанії, які пропонували нижчі ціни, до тендерів не допускалися.

Частина отриманих за цією схемою коштів потім перераховувалися на особисті рахунки Бочковського і Стоєцького.

Наразі у рамках цієї справи на вказаних підприємствах проводяться обшуки, вилучаються документи та речові докази.

У свою чергу міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся з проханням звільнити Бочковського і Стоєцького, а також всіх без виключення обласних керівників ДСНС, оскільки вони, за його словами, також причетні до цієї схеми.

Підготовлено редакцією Юридичний вісник України за матеріалами українськиї інформагенцій.

 

 

Автор

Залиште коментар