Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Українців обмежили в розрахунках

0 127

З 1 вересня споживачі зобов’язані здійснювати оплату товарів і послуг на суму понад 150 тис.грн. лише у безготівковій формі. Постанова НБУ N210 дозволяє оплачувати покупки шляхом переказу коштів з поточного рахунку покупця на рахунок продавця, внесення готівки на рахунок продавця, внесення коштів на поточний рахунок нотаріуса, відкриття депозитного рахунку на ім’я іншої особи, використання акредитивної форми розрахунку, за допомогою платіжної картки.

Як пише Коммерсант-Україна в матеріалі ” Тримай кишеню вужче”, відмова від готівкових розрахунків майже не торкнеться первинного ринку нерухомості і продажів нових автомобілів, оскільки їх продавці і зараз отримують кошти на рахунки, а більшою мірою торкнеться вторинного ринку. У зв’язку з цим найболючішим моментом є необхідність оплати фізособами комісії за переказ коштів, розмір якої не регулюється державою.

У Нацбанку радять порівнювати тарифи і вибирати найнижчі. Втім, далеко не кожен банк публікує на сайті розмір комісій. Вартість відкриття поточного рахунку коливається від 1 коп. до 80 грн, хоча може бути безкоштовним, як і відкриття депозитного рахунку для іншої особи .

Переказ коштів між рахунками різних клієнтів одного банку може бути безкоштовним , а може коштувати від 0,2 % до 1% від суми переказу. Переказ грошей в іншу установу обійдеться в 0,01-1 %. В обох випадках банки встановлюють максимальну планку, наприклад при комісії в 0,7 % , але не більше 800 грн , плата за переказ 150 тис. грн складе 0,53 % від вартості угоди, а при відправці 1 млн грн – 0,08 % . Перерахування коштів на рахунок нотаріуса є найдорожчим способом безготівкового розрахунку – багато банків беруть за цю послугу 1%.

Як правило, строк здійснення безготівкового переказу – від декількох хвилин до декількох годин. Для цього часто достатньо паспорта, ідентифікаційного коду та платіжного доручення. Але банк може запросити документи для підтвердження суті операції або перевірити походження коштів при виникненні сумнівів у їх законності. У ряді банків від клієнтів потрібно заздалегідь попереджати про плани з проведення великого платежу для підвищення лімітів по рахунку.

За недотримання правил прийому оплати підприємців можуть штрафувати на 1,7-3,4 тис.грн, за повторне порушення – на 8,5-17 тис.грн.

Теги:

безготівковий розрахунок, нотаріус

Автор

Залиште коментар