Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Україна відзвітувала перед Радою ООН

0 81

У своїй промові урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Назар Кульчицький акцентував увагу на ініціативах держави щодо реформи кримінального процесу, що було одним із зауважень Україні під час першого циклу УПО, повідомляє Мііністерство юстиції України.

Після доповіді голови української делегації, представники інших делегацій озвучили українській стороні свої запитання і рекомендації щодо міжнародно-правових зобов’язань держави у галузі прав людини.

Нідерланди, Швейцарія, Велика Британія, Канада та США з-поміж інших застерегли Україну щодо вибіркового притягнення до кримінальної відповідальності. Представниця США водночас наголосила на тому, що Україна так і не дослухалася до багатьох попередніх рекомендацій. З-поміж зауважень США до України — тиск на незалежні ЗМІ. Тим часом канадська сторона наполегливо рекомендує Україні впровадити всеохоплююче антидискримінаційне законодавство і звернути увагу на утиски свободи слова і свободи зібрань.

Неодноразово йшлося про необхідність запровадження більш дієвого механізму щодо зміни стереотипу ролі жінки у суспільстві і урівноваження прав чоловіків і жінок в Україні, чимало рекомендацій пролунало і щодо викорінення практики тортур і жорстокого поводження із людьми у правоохоронних органах, про що констатувала у своєму звіті й українська сторона. Представники Ради ООН з прав людини занепокоєні і дотриманням прав дітей в Україні, і проблемою торгівлі людьми, і проблемами нацменшин, і людей з особливими потребами.

Після доповіді і обговорення за справу взялася так звана трійка — країни-учасниці, яким випав жереб прийняти рішення щодо України. Цього разу вердикт Україні, а зокрема, новий список рекомендацій до виконання, мають виголосити Камерун, Еквадор і Саудівська Аравія.

Варто зазначити, що Універсальний періодичний огляд (УПО) — це ще зовсім новий і наразі найбільший світовий моніторинговий механізм за дотриманням прав людини, в рамках якого кожна країна — член Організації Об’єднаних Націй — має звітувати, як вона дотримується прав і свобод людини, і отримувати критичну оцінку свого звіту.

Теги:

права людини

Джерело:

Мін’юст

Автор

Залиште коментар