УКБС пропонує економити на судових витратах
Асоціація “Український Кредитно-Банківський Союз” звернулася до Державної судової адміністрації України з пропозицією щодо використання електронних комунікацій у процесі здійснення правосуддя.
УКБС вважає, що впровадження в судовій системі України технологій, які вже досить давно та ефективно використовуються іншими державними органами сприятиме вдосконаленню процесу судочинства в Україні на якісно новій інноваційній основі.
Представники банківської спільноти зазначили, що на сьогодні документообіг у судовому процесі здійснюється за допомогою паперових носіїв, хоча використання для цього найсучасніших інформаційно-комунікаційних технологій дозволено чинним законодавством нашої держави. Зокрема, законами України “Про електронний документообіг” та “Електронний цифровий підпис”.
Більш широке застосування зазначених підходів використання електронних комунікацій у процесі здійснення правосуддя дасть змогу банкам України, які є активними учасниками процесів судочинства та виконання судових рішень, щорічно економити 4-6 тонн паперу (який коштує майже 50 млн. грн.) та 20 млн. грн. на доставці документів поштою. А також суттєво розвантажити поштові відділення, які сумарно обробляють 3-4 тонни паперів, направлених до судів під час подачі понад 1 млн. заяв та ініціювання відкриття приблизно 500 тис. виконавчих впроваджень.
Крім того, оптимізація процедур документообігу в процесі здійснення правосуддя та виконання судових рішень дозволить зменшити витрати Державного бюджету України, а також покращити роботу працівників органів правосуддя.
“УКБС виступає за введення (паралельно з паперовим) електронного документообігу між учасниками процесу правосуддя. Згодом пропонується запровадити систему “Електронний суд”, яка надасть можливість здійснювати подачу та розгляд позовів, оформлення усіх процесуальних документів та їх відправку сторонам судом в електронному вигляді, – повідомила Генеральний директор Асоціації “Український Кредитно-Банківський Союз” Галина Оліфер. – Це сприятиме підвищенню оперативності судочинства, спрощенню роботи різних судових інстанцій при зборі відомостей та посиленню прозорості судової системи.”
Теги: