Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У ВССУ знайомились із застосуванням прецедентного права у США

0 70

25 вересня 2012 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ з візитом відвідала помічник юридичного радника законодавчого органу штату Каліфорнія Рашель Від.

У рамках програми «Концепція відкритої влади: зміцнення співпраці між Каліфорнією та Україною» пані Від провела лекцію на тему «Структура американських судів та значення судового прецеденту» для керівників структурних підрозділів ВССУ.

Під час лекції пані Від розповіла про систему судів, яка є типовою для кожного штату, детально зупинившись на особливостях судоустрою в штаті Каліфорнія, а також провела паралелі з системою федеральних судів США. Як поінформувала доповідач, на федеральному рівні в 2011 році в судах першої інстанції було розглянуто майже 370 тис. кримінальних і цивільних справ. В апеляційних судах – більше 55 тис., і понад 1 млн 400 тис. справ розглянуто судами у справах про банкрутство. Проте така кількість справ є набагато меншою порівняно з відповідними показниками у штаті Каліфорнія, адже щорічно судами цього штату розглядається понад 10 млн справ. За словами експерта, причина такої різниці у навантаженні полягає в тому, що федеральні суди мають обмежену юрисдикцію щодо розгляду цивільних, кримінальних та господарських справ.

Детально Рашель Від зупинилася на застосуванні практики прецедентного права. «Таким чином, рішення судів у справах зі схожими обставинами є більш прогнозованими. Громадськості наперед відомо, як буде розглянуто справу, незалежно від того, який суддя і в якому суді її розглядатиме», – зазначила доповідач.

Ця частина доповіді привернула особливу увагу аудиторії, адже питання застосування прецедентів широко обговорюються в колах вітчизняних науковців, експертів та правників. Судовий прецедент офіційно не визнаний в українському праві. Тому інформація стосовно досвіду звернення до такої практики в США була надзвичайно корисною для представників ВССУ.

Теги:

ВССУ, прецедентне право

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар