У ВР зареєстровано законопроект про службу правопорядку
Законопроект “Про Державну службу правопорядку” зареєстрували народні депутати Василь Грицак та Валерій Коновалюк (обидва – фракція Партії регіонів).
“Пропонується внутрішні війська МВС України перетворити у державний правоохоронний орган спеціального призначення – Державну службу правопорядку, який діятиме в системі Міністерства внутрішніх справ України як військове формування і призначений для виконання визначених Конституцією та законами України завдань щодо охорони прав, свобод і законних інтересів людини і громадянина, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави, її конституційного ладу, суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності від злочинних та інших протиправних посягань”, – йдеться в пояснювальній записці.
Згідно з документом, Державна служба правопорядку є головним допоміжним правоохоронним формуванням, яке покликане кількісно посилювати класичні правоохоронні структури: насамперед міліцію, потім – усі інші правоохоронні структури.
Пропонується, що ця держслужба забезпечуватиме діяльність судової системи, виконуючи завдання з конвоювання осіб, узятих під варту, підсудних, засуджених до позбавлення волі, зокрема під час їх екстрадиції, а також охоронятиме підсудних і засуджених під час судових засідань Вищого спеціалізованого суду України, судів апеляційної інстанції з розгляду цивільних та кримінальних справ, місцевих судів загальної юрисдикції.
Стосовно питання керівників цього органу в законопроекті зазначено, що безпосереднє керівництво держслужбою правопорядку здійснює головнокомандувач цієї служби правопорядку і одноосібно, і через головний орган військового управління в апараті МВС України – Головне управління Державної служби правопорядку.
Головнокомандувач Держслужби правопорядку за посадою є заступником міністра внутрішніх справ України. Згідно з Конституцією України глава держави уповноважений призначати та звільняти головнокомандувача цієї держслужби.
“Державна служба правопорядку буде частиною воєнної організації України, яка згідно з Конституцією та законами України перебуває під єдиним керівництвом президента України, тому, реалізовуючи ці свої повноваження, президент України… може видавати стосовно Державної служби правопорядку укази і розпорядження, які є обов’язковими до виконання на території України, зокрема затверджувати її статути бойової служби, якими встановлюватиметься порядок її діяльності та застосування”, – зазначено в пояснювальній записці.
Головнокомандувач держслужби правопорядку матиме перших заступників і заступників, які за категорією посад віднесені до вищого командування цієї служби, їх також призначає на посади і звільняє в установленому порядку з посад президент України.
Теги: