Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У спілці адвокатів обговорили питання інтелектуальної власності

0 65

Засідання секції було присвячене питанням судової експертизи у сфері інтелектуальної власності.

Розпочав роботу секції Микола Потоцький, голова Секції інтелектуальної власності Асоціації адвокатів України, к.ю.н., адвокат, патентний повірений, який підкреслив, що дане засідання зібрало судових експертів як таких, що працюють у державних спеціалізованих експертних установах, так і приватно практикуючих судових експертів.

Перша доповідь на засіданні Секції, як зазначено на сайті ААУ, була присвячена постанові пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики призначення судових експертиз у справах зі спорів, пов’язаних із захистом права інтелектуальної власності». Наталія Мещерякова, партнер Експертного бюро з питань інтелектуальної власності, судовий експерт, оцінювач, детально проаналізувала новели зазначеної Постанови, та відзначила, що постанова містить низку позитивних норм, які сприятимуть призначенню та проведенню судових експертиз.

Також, до дискусії приєднався Олександр Дорошенко, заступник директора з експертної роботи Науково-дослідного інституту інтелектуальної власності Національної академії правових наук України, який прокоментував положення 3.5 Постанови та роз’яснив, що для визнання торговельної марки добре відомою, можуть враховуватися соціологічні дослідження, які подаються до Апеляційної палати Державної служби інтелектуальної власності.

Продовжила роботу Секції Альона Андрєєва, старший судовий експерт Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України, патентний повірений. У своїй доповіді пані Андрєєва звернула увагу присутніх на формування доказової бази під час підготовки справи до розгляду. Також, пані Андрєєва наголосила, на тому, що висновок судової експертизи може ґрунтуватися лише на матеріалах справи, більш того, експерт не має права самостійно збирати матеріали, які підлягають дослідженню, а також вибирати вихідні дані для проведення експертизи, якщо вони відображені в наданих йому матеріалах неоднозначно.

Детальну інформацію про засідання секції читайте у наступному номері ЮВУ

Теги:

інтелектуальна власність

Джерело:

ААУ

Автор

Залиште коментар