Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Львові почався перший в Україні судовий процес з присяжними

0 126

У Личаківському райсуді Львова почався перший в Україні судовий процес за участю присяжних.

Новий КПК країни передбачає участь присяжних для підсудних, яким загрожують великі терміни. “Піонером”, що попросив для себе “суддів з народу”, став 26-річний громадянин Марокко, якого звинувачують у вбивстві львівського травматолога Леона Фрайфельда.

Справу почав розглядати Личаківський райсуд Львова, на першому засіданні відібрали присяжних у справі. Як уточнили в львівській облпрокуратурі, марокканцеві загрожує від 10 років до довічного: “Обвинувачений виявив бажання, щоб його справа слухалася двома суддями і трьома присяжними”.

Далеко не всі кандидати, відібрані на першому етапі, були допущені до засідання.

“Вибрали семеро присяжних, з них в автоматичному режимі відібрали три основних і два запасних, а ще два (співробітника ДСЧС екс-працівника прокуратури) відвели. Першому не належить згідно із законом (держслужбовці не можуть бути присяжними). А щодо другого – підсудний міг не погодитися з присутністю колишнього співробітника прокуратури”, – розповів газеті голова Личаківського райсуду Сергій Гирич.

За його словами, зарплата присяжних буде близько 30-40% окладу судді, тобто 1000-1500 гривень в місяць.

Присяжними можна стати на запрошення міськради або ж за бажанням (для цього потрібно звернутися в юрвідділи мерій).

“Кандидати повинні бути повнолітніми, несудимими, психічно здоровими, не бути держслужбовцями і працівниками правоохоронних органів, – розповіла газеті начальник юрвідділу однієї з мерій Гелена Пайонкевич. – У нас в списку присяжних опинилися багато вчителів і вихователів. Вони проходили співбесіди, правда, деякі, дізнавшись, що вирішуватимуть долю тих, кому загрожує довічне, відмовилися, боячись за свої сім’ї”.

Теги:

суд присяжних

Джерело:

Подробности

Автор

Залиште коментар