Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Києві презентований рейтинг правозахисних організацій

0 105

У Києві на спільній прес-конференції Українського соціологічного форуму і представників експертного середовища презентовані результати першого в історії України дослідження «Правозахисна діяльність в Україні: проблеми і перспективи». В рамках дослідження визначені основні проблеми правозахисної діяльності в Україні, складені рейтинги правозахисних організацій і конкретних правозахисників, складені прогнози основних тенденцій розвитку правозахисного руху.

Експерти в цілому негативно оцінили поточну діяльність правозахисних організацій в Україні. Більшість експертів відзначили, що така діяльність «може активізуватися лише на тлі резонансного порушення прав» і «орієнтована на позицію конкретних правозахисників».

В рамках дослідження експерти склали наступний рейтинг десяти найбільш впливових правозахисних організацій:

– офіс Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини;

– Харківська правозахисна група;

– Український Хельсинська спілка;

– Союз юристів України;

– Міжнародна Ліга захисту прав громадян України/Вінницька правозахисна група;

– Комітет захисту прав людини;

– Комітет виборців Україні/«Ла Страда» – Україна;

– Міжнародне товариство прав людини – Українська секція.

У рейтингу найбільш авторитетних українських правозахисників лідирують Едуард Багіров, Ніна Карпачева, Євген Захаров. Далі за рівнем впливовості йдуть Семен Глузман, Дмитро Гройсман, Володимир Яворський, Андрій Сухоруков, Володимир Чемерис, Ігор Данилов, Василь Овсієнко, Ольга Цуканова.

Прогнозуючи основні тенденції розвитку правозахисного руху в сучасній Україні, більшість експертів зійшлися на тому, що правозахисний рух матиме перспективи лише за умов європейського вибору країни. На тлі кризи демократії відбуватиметься зростання кількості правозахисних організацій і заполітизовування правозахисного руху. Влада намагатиметься дискредитувати правозахисників і чинити тиск на них, а правозахисна діяльність супроводжуватиметься гучними скандалами. Збільшиться залежність правозахисних організацій від іноземних і міжнародних спонсорів, а також – в період виборчої кампанії – від вітчизняних політиків.

Експертне опитування «Правозахисна діяльність в Україні: проблеми і перспективи» було проведено за очно-заочною методикою з 10 по 24 листопада. У ньому взяли участь 35 експертів. Це депутати Верховної Ради України, громадські і політичні діячі, судді, службовці, адвокати, журналісти, правоохоронці, підприємці.

Джерело:

МАИР

Автор

Залиште коментар