Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Полтаві розпочав роботу Центр допомоги врятованим

0 96

У Полтаві розпочав роботу Центр допомоги врятованим, що надає комплексну соціально-психологічну підтримку людям, постраждалим внаслідок війни, зокрема, внутрішньо переміщеним особам. Це вже дев’ятий такий Центр в Україні.

«Від початку повномасштабної російської агресії Полтава стала другою домівкою для десятків тисяч українців та українок з районів Донецької, Луганської та Харківської областей.  Частина з них зазнали різного роду насильства, пройшли через жахи окупації. Центр допомоги в Полтаві – це острівець безпеки, де будь-яка особа може отримати фахову психологічну, юридичну, інформаційну допомогу абсолютно конфіденційно. Ваша історія залишиться тільки між вами та працівником Центру», – зазначила Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

Центр допомоги врятованим – це місце, де юристи допоможуть вирішити будь-які питання з оформленням, відновленням, отриманням документів, психологи нададуть консультації, а кейс-менеджери допоможуть вирішити індивідуальні випадки, з якими стикнулися постраждалі від війни.

«Важливе завдання фахівців – встановлення довіри з тими, хто звернувся до центрів. А це вимагає професійності, комунікативних навичок і високого рівня емпатії. Тільки тоді людина, що звернулася до центру допомоги врятованим готова буде отримати не лише консультацію, але й прийняти допомогу. Такий підхід є особливо важливим для тих, хто постраждав від сексуального насильства з боку російських військових.», – підкреслила Урядова Уповноважена з питань гендерної політики в Україні Катерина Левченко.

Також тут допоможуть розібратися з низкою актуальних питань: де отримати гуманітарну допомогу? Де шукати житло? Як знайти роботу? Як влаштувати дітей в навчальний заклад?

«Центри допомоги врятованих забезпечують постраждалих від гендерно зумовленого насильства під час війни комплексною допомогою в одному місці, якісно, безпечно, професійно і конфіденційно. Наша мета — забезпечити постраждалих усім необхідним для відновлення їхнього життя. Ми вдячні нашим партнерам та донорам за співпрацю та розширення мережі Центрів по всій Україні», – розповів заступник Представника UNFPA в Україні Мустафа Ельканзі.

Важливий аспект, яким компетентно займаються працівники Центру допомоги врятованим – це психологічна допомога і реабілітація. У складних випадках, зокрема сексуального насильства, спеціалісти Центру довгостроково допомагають постраждалим побороти посттравматичний синдром та відновитись.

«Відкриття Центру допомоги врятованим є соціально важливою подією для усіх жителів Полтавської міської територіальної громади, яка з початку війни збільшилася на 60 тис. людей, які належать до категорії внутрішньо переміщених осіб. Особливістю діяльності Центру є те, що його безкоштовними послугами можуть скористатися як і внутрішньо переміщені особи, так і будь-яка людина, яка звернеться за допомогою. Завдяки плідній співпраці Полтавської міської ради та Фонду ООН у галузі народонаселення й ГО «Інноваційні соціальні рішення» сьогодні  Центр допомоги врятованим розпочинає своє функціонування в безпечних та комфортних умовах, де клієнти отримуватимуть конфіденційну, безоплатну та безумовну допомогу від соціальних працівників, психологів, юристів та інших спеціалістів»,  – зазначив перший заступник міського голови Полтави Валерій Пархоменко.

Звернутись до Центрів допомоги врятованим може кожен, хто потребує фахової допомоги та консультацій.

Адреса і контакти Центру:

  • вул. Соборності, 58, 2 поверх.

  • Контактні телефони: +38 (097) 944 96 01, +38 (099) 014 74 45.

  • Графік роботи: пн – пт з 09:00 до 15:30.

Найближчим часом планується відкриття ще двох таких Центрів у інших містах України.

Центр допомоги врятованим у Полтаві створено за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні, Полтавської обласної військової адміністрації, Полтавської міської ради та ГО «Інноваційні соціальні рішення».

Довідково

Центри також працюють у Києві, Львові, Запоріжжі, Дніпрі, Чернівцях та Мукачево, а також працює два мобільних Центри у Харкові та Херсоні.

Адреси та контакти Центрів:

  • Запоріжжя: проспект Соборний, 106 пн – сб з 9:00 до 16:00, тел: +38 (050) 463 16 29

  • Львів: Львівський палац мистецтв, вул. Миколи Коперника, 17, пн – пт з 10:00 до 18:00, тел: +38 (067) 600 32 69, +38 (050) 777 22 19

  • Дніпро: проспект Дмитра Яворницького, 68 Б, пн – пт з 9:00 до 16:00, тел: +38 (099) 245 21 21

  • Київ: вул. Райдужна, 6А, м. Київ, пн – пт з 9:00 до 17:00, сб з 9:00 до 15:00, тел: +38 (066) 170 48 90

  • Чернівці: вул. Головна, 128, тел: +38 (098) 09 03 997; пн – пт з 10:00 до 18:00

  • Мукачево: пл. Духновича, 2 (у приміщенні ЦНАПу), +38 (050) 815 90 49; пн – пт з 8:00 до 18:00

  • Херсон (мобільний Центр): + 38 (050) 626 13 79; пн – пт з 9:00 до 16:00

  • Харків (мобільний Центр): +38 (068) 577 79 13; ср – нд з 9:00 до 18:00

 Якщо у вашому місті немає Центру допомоги врятованим, ви може знайти інший зручний для вас сервіс на на сайті UNFPA або на Платформі допомоги врятованим.

Центри створено за ініціативи Офісу Віце-прем’єр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції, сприяння Урядової Уповноваженої з питань гендерної політики та підтримки Фонду ООН у галузі народонаселення в Україні й місцевих органів влади.

Служба Віце-прем’єр-міністра України

Автор

Залиште коментар