Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

У Міністерстві юстиції вивчають досвід функціонування систем експертного забезпечення правосуддя у країнах Євросоюзу

0 88

З боку Міністерства юстиції на зустрічі були присутні Андрій
Потьомкін
– керівник Секретаріату Державного секретаря Міністерства, Юрій Моісеєв – в.о. директор Департаменту з питань судової роботи та банкрутства та представники Управління експертного забезпечення правосуддя.

Робоча зустріч проходила за участі керівників науково-дослідних установ судових експертиз Міністерства юстиції: Наталії Кісіль – в.о. директора Науково-дослідного центру судової експертизи з питань інтелектуальної власності, Олександра Клюєва – директора Харківського науково-дослідного інституту судових експертиз, Олени Курильової – директора Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз, Дмитра Порошина – директора Дніпропетровського науково-дослідного інституту судових експертиз, Артем Ріпенко – в.о. директора Одеського науково-дослідного інституту судових експертиз та Олександра Рувіна – директора Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.

Як зазначив керівник Секретаріату Державного секретаря Міністерства Андрій Потьомкін: «Україна, як європейська країна, поділяє спільну історію та спільні цінності з країнами Європейського Союзу. Саме тому, з часів незалежності, інтеграція в Європейське Співтовариство стала одним із головних пріоритетів та важливою складовою стратегії її подальшого розвитку.

Дивлячись у майбутнє, всі розуміють, що подальший діалог між Україною та Європейським Союзом, рух України до консолідації демократії, зміцнення верховенства права та поваги до прав людини, зобов’язують до відновлення довіри та зміцнення авторитету судової влади в українському суспільстві, що є одним з найважливіших глобальних викликів нашого часу, який вимагає негайних, узгоджених дій.

Сьогодні в Україні відбувається значна інтенсифікація роботи, спрямованої на адаптацію її законодавства, норм і стандартів до існуючих в Європейському Союзі. Проте, гарантувати особі право на справедливий суд, неможливо без побудови в Україні ефективної системи експертного забезпечення правосуддя, як обслуговуючої інституції, яка повинна реформуватися синхронно з системою судової влади в України.

Організація експертного забезпечення правосуддя, яке полягатиме у проведенні незалежної та кваліфікованої, орієнтованої на максимальне використання досягнень науки і техніки, судової експертизи, є одним з пріоритетних напрямків майбутньої реформи».

На наступну зустріч, 7 червня, запрошені представники вітчизняних громадських організацій судових експертів, науковці.

Метою дводенного візиту міжнародних експертів, є допомога українським експертам у поглибленому вивченні досвіду функціонування систем експертного забезпечення правосуддя у країнах Євросоюзу.

Джерело:

Міністерство юстиції

Автор

Залиште коментар