Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Цифровізація держави з допомогою ШІ

0 10

Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров розповів про пошук стажерів у команду Brave1, штучний інтелект у Дії та результати першого року роботи Мрії. Про це йшлося в інтерв’ю телеканалу 1+1.

Сьогодні держава активно працює над впровадженням штучного інтелекту, зокрема в Дію. Наприклад, якщо у Вас виникне питання як отримати послугу, як заповнити форму – на це зможе відповідати ШІ. Це рішення розвантажить контакт-центри, громадяни зможуть отримувати швидкі відповіді на всі питання. Також це допоможе оптимізувати державний бюджет та час людей.

До того ж інтеграція штучного інтелекту дасть змогу запускати не десятки сервісів на рік, а тисячі.

Важливо, що мова йде саме про українізований ШІ, який навчається на нашій історії, наших наукових працях. На першопочатку «українізований ШІ» тестуватимуть окремі інституції (освітні, державні), а в подальшому – всі бажаючі безкоштовно. Планується отримати результати вже влітку 2026 року.

Brave1 — це найбільший венчурний інвестор у державі, який фінансує розробку ракет, засобів захисту неба від шахедів та штучний інтелект в оборонній сфері. Його завдання шукати стартапи та ідеї, пов’язані із захистом нашої країни, фінансувати ці проекти, доводити їх до результату та перетворювати в компанії, що активно розвиваються та допомагають знищувати ворога. Платформа для підтримки defense tech-розробок активно розвивається і скоро отримає додатковий бюджет на гранти.

Нещодавно Brave1 відчинив свої двері для стажерів, які мають амбіції та бажання під час війни долучитися до змін у країні. Проект шукає 30 фахівців, готових працювати у сферах оборонних технологій, аналітики, міжнародної співпраці, маркетингу та комунікацій.

Національна мовна модель (LLM) є нейромережею, яка працює за принципом людського мозку. Впровадженні штучного інтелекту здійснюється і в цю Національну мовну модель. Це дасть змогу суттєво розвантажити контакт-центр Дії та забезпечити українцям і українкам швидкі та точні відповіді на їхні запити.

«Ми інтегруємо ШІ в кожну сферу, де формуємо політику, — щоб запускати не десятки чи сотні сервісів на рік, а тисячі. Лише на прикладі контакт-центру — ідеться про переформатування роботи 50–70 людей, які зможуть займатися іншими пріоритетними завданнями. За нашими розрахунками це дасть змогу економити кілька мільйонів гривень щомісяця. Це стратегічний напрям, і впровадження ШІ ми розглядаємо як перший важливий крок», — розповів Михайло Федоров.

Мрія це цифрова освітня екосистема, яка прибирає паперову бюрократію, дає батькам прозору інформацію про навчання дітей, а школам надає сучасні інструменти управління. Майже 1 300 українських шкіл розпочнуть наступний навчальний рік з Мрією. Очікується, що до кінця року закладів, які працюють з Мрією, стане щонайменше 2 000.

Михайло Федоров наголосив, що в планах побудувати систему освіти, яка формує щасливих і професійних людей для сучасної інноваційної економіки. Нам потрібно швидко розвиватися та бути готовими до всіх змін, які відбуваються у світі.

В контексті євроінтеграції можна говорити про безкоштовний роумінг для українців. З 1 січня 2026 року Україна повністю євроінтегрується в телекомсфері, а отже українці зможуть на постійні основі використовувати мобільний зв’язок без роумінгу, сплачуючи за своїми домашніми тарифами.

Більше про розробку української LLM, платні послуги в Дії та тестування ШІ-агента на порталі Дія — у повному інтерв’ю за посиланням.

Джерело:  https://www.kmu.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар