Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Топ 10 правових подій жовтня 2015 року

0 92

1. Відкрити бізнес тепер можна за день
Набули чинності накази, які регулюють процедури відкриття бізнесу протягом 24 годин. Встановлено, що контролюючі органи в день отримання відомостей з Єдиного державного реєстру юросіб та ФОП ставлять на облік платників податків і передають до ЄДР дані про це. До введення онлайн-обміну інформацією між ЄДР та інформаційними системами ГФС інформація повинна передаватися з інтервалом не більше 2:00. «По простому кажучи, якщо ви на початку дня зареєструвалися як підприємець, до кінця дня ви вже будете стояти на обліку у всіх інших органах без необхідності ходити по цим органам», – роз’яснив Міністр юстиції.
2. В Україні вирішили ввести арбітраж ad hoc
Повернути довіру інвесторів до України планується завдяки створенню незалежного арбітражу із залученням міжнародних арбітрів. Розроблено відповідний законопроект. Одне з ключових напрямків реформування міжнародного арбітражу – це введення арбітражу ad hoc, тобто під розгляд окремо взятого спору, із залученням міжнародних арбітрів. Арбітраж ad hoc можна досить швидко ввести, оскільки він не вимагає великих інвестицій, численного складу арбітрів або регулярних адміністративних витрат, зазначають у Мінекономрозвитку.
3. Внесено зміни до переліку органів ліцензування
21 жовтня набула чинності постанова Кабміну № 829, яким уточнено повноваження по ліцензуванню в деяких сферах. Так, ліцензування госпдіяльності з виробництва, торгівлі ліками здійснює Держлікслужба, а ліцензування госпдіяльності щодо наркотичних рослин – Держслужба з контролю за наркотиками. Ліцензування госпдіяльності з перевезення поки що буде здійснювати Укртрансінспекція і Укрморрічінспекція. А ліцензування ветеринарної практики здійснює Держветфітослужба.
4. НБУ пом’якшив деякі валютні обмеження
Постановою НБУ від 22 жовтня № 718, яка набула чинності 23 жовтня, внесено зміни до постанови № 581. Вимоги про обов’язковий продаж надходжень в іноземній валюті не поширюються на:
– Кошти, отримані в рамках міжнародних програм ЄС;
– Кошти, отримані у вигляді грантів від міжнародних організацій юридичними особами-резидентами, в органах управління яких бере участь уряд України;
– Кошти, що надійшли як грошового забезпечення (гарантійного внеску) участі нерезидента в аукціоні (торгах) з приватизації держмайна.
Також дозволена заміна кредитора чи боржника за залученими від нерезидента кредитами у випадках, коли заміна первісного кредитора пов’язана з його ліквідацією і приєднанням до нового кредитора, а також у всіх випадках, коли кредит надано за участю іноземного експортно-кредитного агентства. Обмеження з видачі готівкових коштів клієнтам банків тепер не поширюється на валютно-обмінні операції з фізособами.
5. ГФС роз’яснила, що платник податків не відповідає за несвоєчасну сплату податків з вини банку
Фіскальна служба в листі № 9647 / Б / 99-99-10-03-02-14 нагадала, що за порушення строків зарахування податків до бюджетів або державних цільових фондів з вини банку або органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, в якому відкриваються рахунки платників у системі електронного адміністрування ПДВ, такий банк / орган сплачує пеню, штраф, а також несе іншу відповідальність, встановлену НК. При цьому платник податків звільняється від відповідальності за несвоєчасне або перерахування не в повному обсязі таких податків, зборів та інших платежів до бюджетів та державних цільових фондів.
6. Додатковий імпортний збір скасують
З 1 січня 2016 тимчасовий імпортний збір у розмірі 5% і 10% буде скасовано, повідомили в Мінекономрозвитку. Відповідний законопроект про визнання таким, що втратив силу Закону № 73-VIII про стабілізацію платіжного балансу схвалено урядом і буде незабаром переданий на розгляд у ВР. Повідомляється, що завдяки введенню додаткового імпортного збору спостерігається поліпшення стану платіжного балансу і пом’якшення наслідків нестабільності зовнішніх ринків для національної економіки.
7. Проблему з обшуками IT-компаній вирішать зміни до КПК
У Мінекономрозвитку відзначили, що головну проблему обшуків IT-компаній (вилучення серверів) можна вирішити шляхом внесення змін до КПК, чітко регламентувати процедуру копіювання даних і заборонивши вилучення техніки без нагальних проблем. Повідомляється, що IT-компанії самі готові надавати будь-яку інформацію щодо фінзвітності, ліцензій. Також бізнес пропонує безкоштовне навчання для правоохоронців, і навіть готовий забезпечити правоохоронців засобами копіювання, щоб уникнути вилучення техніки. Тривають зустрічі та обговорення майбутнього законопроекту.
8. Кабмін уточнив термін дії сертифікатів про походження лісоматеріалів
Постановою № 826 Кабмін встановив, що сертифікати про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, видані відповідно до Тимчасового порядку видачі, є дійсними до прийняття Порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів, передбаченого ст. 3 Закона.об особливостях держрегулювання реалізації лісоматеріалів. Це допомогло деревообробним підприємствам відновити роботу.
9. Провайдерів змусять видаляти піратський контент до суду
Кабмін схвалив законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту авторського права і суміжних прав у мережі Інтернет», який незабаром буде внесений до ВР. Запропоновано ввести ряд інструментів захисту авторських прав і протидії поширенню піратського контенту. Одним з головних нововведень є досудова можливість видалення або обмеження доступу до інформації, що порушує авторське право. За відмову передбачені штрафні санкції. Також проект містить норми про забезпечення нотаріусами доказів в Інтернеті.
10. НКЦПФР удосконалює систему нагляду за пруденційного показниками профучасників
Комісія затвердила Положення про нагляд за дотриманням пруденційних нормативів професійними учасниками фондового ринку. Документ містить порядок розрахунку пруденційних показників для різних видів профучасників, а також механізми приведення їх у відповідність, реагування з боку регулятора у разі недотримання. При розрахунку пруденційних нормативів істотним буде вважатися відхилення розрахункового нормативного показника на 20% і більше. НКЦПФР зможе оперативно виявляти проблеми у фінансовому стані професійних учасників на ранніх стадіях їх виникнення. Крім того, самі учасники ринку зможуть відстежувати свій ризик-менеджмент.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар