Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Топ-10 правових подій тижня для бізнесу

0 94

1. Уряд погодив проект Закону про державні закупівлі

Законопроект «Про державні закупівлі» пройшов всі етапи узгоджень з громадськими організаціями та іншими стейкхолдерами, і також затверджено Кабміном для передачі до парламенту. Проект передбачає переведення всіх державних тендерів в електронний формат. Після прийняття закону зміниться, зокрема, порядок обміну електронними документами, буде затверджено положення про розкриття інформації після аукціону, введена процедура оскарження результатів торгів тощо Очікується, що документ буде прийнятий ВР і підписаний Президентом до кінця 2015 року.

2. Запропоновано кримінальна відповідальність для керівників підприємств за перешкоджання виконанню військово-транспортного обов’язку

Законопроектом № 2191, доопрацьований варіант якого схвалено Комітетом ВР з питань оборони, пропонується встановити кримінальну відповідальність за перешкоджання виконанню військово-транспортного обов’язку керівниками підприємств, установ та організацій з мобілізації. Санкція – позбавлення волі на строк від 2 до 5 років. Також законопроектом пропонується серед обов’язків підприємств з мобілізації визначити обов’язок повідомляти в 7-денний термін в районні (міські) військові комісаріати про одержання (уточненні) або скасування мобілізаційних завдань (замовлень).

3. ГРС розповіла про переоформлення та видачу ліцензій

У листі № 8205 Державна регуляторна служба зазначила: суб’єкт господарювання сам визначає, отримати йому ліцензію на паперовому бланку, або достатньо наявності інформації в ЄДР про виданої ліцензії. У зв’язку з необов’язковістю отримання ліцензій в паперовому вигляді також немає необхідності отримання дублікатів та копій ліцензії. Терміни переоформлення ліцензії не встановлені, але ГРС рекомендує застосовувати строки, передбачені для прийняття рішення про видачу ліцензії, – 10 робочих днів.

4. Оновлено порядок формування Реєстру великих платників податків

Мінфін наказом № 911 затвердив новий Порядок формування Реєстру великих платників податків податків. У документі говориться, що Реєстру ВПП на наступний календарний рік до 27 вересня поточного року затверджується наказом ГФС, який направляється в головні управління ГФС в областях, місті Києві та Центральний офіс, і не пізніше наступного робочого дня оприлюднюється на офіційному порталі ГФС.

5. ГФС роз’яснила нюанси визнання госпоперацій контрольованими

Господарські операції вважаються контрольованими, якщо здійснюються, зокрема, між пов’язаними особами, одна з яких є нерезидентом. Госпоперації з пов’язаними особами – резидентами, здійснені в 2015 році, не підпадають під визначення контрольованих операцій на підставі Закону № 609-VIII. Про це роз’яснила ГФС в листі № 25220/10 / 28-10-06-11.

6. Обов’язок доведення дискримінації покладуть на роботодавця

У Мінсоцполітики повідомили, що проект Трудового кодексу відповідає праву Європейського Союзу, забезпечує захист інтересів працівників і роботодавців. У разі, коли норми актів законодавства припускають неоднозначне трактування прав та обов’язків працівника і роботодавця, рішення приймається на користь працівника. Також проект містить положення про недопущення дискримінації у сфері праці. Планується внести норму про те, щоб обов’язок доведення фактів дискримінації була покладена на роботодавця.

7. Аграрії не готові до скасування спецрежиму ПДВ

Зараз аграрії не готові до скасування спецрежиму ПДВ, відзначають експерти, тому можна виносити на голосування такий законопроект без професійної дискусії. Скасування спецрежиму ПДВ стане серйозною проблемою і буде означати втрату рентабельності виробниками. Як варіант запропоновано до 100 га землі – ввести єдиний податок, від 100 до 300 га – спрощений податок, від 300 і більше – загальну систему оподаткування.

8. Нацбанк запланував підвищити захищеність приміщень небанківських фінустанов

Національний банк України розробив проект постанови про затвердження Правил організації захисту приміщень небанківських фінансових установ, які здійснюють окремі банківські операції. Згідно з проектом, такі установи до 31 грудня 2016 року мають будуть привести техстан та організацію охорони приміщень у відповідність з Правилами. Установи будуть зобов’язані захищати приміщення, використовуючи, зокрема, системи тривожної сигналізації.

9. Право на реєстрацію накладних втрачається, якщо анульовано реєстрацію платника ПДВ

Оскільки право на складання податкових накладних та реєстрацію їх в ЄРПН має особа, зареєстрована платником ПДВ, то на дату анулювання реєстрації платника ПДВ таке право зазначеною особою втрачається. До такого висновку прийшла ГФС в листі № 23111/6 / 99-99-19-03-02-15. Реєстрація платником ПДВ діє до дати її анулювання, яка проводиться шляхом виключення особи з реєстру платників ПДВ.

10. ФДМУ пропонує дати інвесторам більше часу для підготовки до конкурсів

Для кращої підготовки до продажу потрібно збільшити терміни між оголошеннями про приватизацію та самим продажем, аукціоном, вважає голова ФДМУ Ігор Білоус. «На сьогоднішній день це 45 днів. Дуже часто такі об’єкти як, наприклад, ОПЗ, важко приватизувати за 45 днів, коли у нас більше 10 покупців », – роз’яснив керівник відомства. За його словами, щоб мати достатньо часу на підготовку і презентацію об’єкта потенційним покупцям, потрібно встановити термін 90 днів.

Джерело:

ЮРЛІГА

Автор

Залиште коментар