Термін для судової реформи
Зміни в Конституцію України в рамках судової реформи будуть внесені не пізніше ІІ кварталу 2015 р, повідомив він. “Зміни до Конституції необхідні. Розділ Конституції про судоустрій встановлює принципові моменти, які не можуть бути не враховані при формуванні цього законодавства… Ми сподіваємося, що цей процес буде завершено не пізніше перших двох кварталів 2015 р.”, — заявив Філатов. За його словами, сьогодні, згідно з Конституцією, суддею може стати громадянин при досягненні 25 років. Філатов відзначив, що віковий поріг буде підвищено до 30 років.
Крім того, Філатов відзначив, що в Конституції, найімовірніше, будуть внесені зміни щодо функціонування Вищої ради юстиції та вищої кваліфікаційної комісії України. Зокрема, мова йде про можливе об’єднання цих органів.
“Вища кваліфікаційна комісія суддів України буде реформована. Створюються дві палати: дисциплінарна та кваліфікаційна. У комісії будуть 14 членів в порівнянні з 11, які є на даний момент”, – заявив Філатов. За його словами, після реформування буде абсолютно прозорий процес формування ВККСУ.
Філатов відзначив, що в рамках реформи вводиться атестація для всіх суддів. Кожен суддя повинен буде отримати кваліфікаційний клас, який буде відповідати його професійному рівню. ВККСУ буде встановлювати вимоги атестаційних іспитів.
Нагадаємо, згідно з програмою діяльності Кабінету міністрів України, яку підтримала Верховна Рада України, зміна Конституції України щодо судової реформи планується завершити в 2016 р.
Також Олексій Філатов повідомив, що у ВККСУ знаходяться близько 13 тис. нерозглянутих дисциплінарних скарг на суддів. Філатов нагадав, що ВККСУ не мала можливості працювати близько 7 місяців через відсутність кворуму.
Нагадаємо, 9 грудня був сформований новий склад ВККСУ.