Тенденції господарського судочинства
На Пленумі ВГСУ відбулося підведення підсумків минулорічної роботи судів господарської юстиції. Зокрема, було зазначено, що навантаження на суддів-господарників за минулий рік значно зменшилося, чому можуть позаздрити їхні колеги із загальних судів. От лише причина, завдяки якій таке стало можливим, поки що залишається загадкою.
Про це під час засідання Пленуму зазначив у своїй доповіді голова ВГСУ Віктор Татьков, який наголосив на тому, що у минулому році зменшилася кількість звернень до судів господарської юстиції. Так, до першої інстанції надійшло 193 тис. звернень, що на 28% менше, ніж позаминулого року. Паралельно такі ж показники мали б бути і в судах другої інстанції, однак вони виявилися значно скромнішими. Адже там зменшення розгляду апеляційних скарг відбулося лише на 15 – 20%.
Це, на думку пана Татькова, свідчить про недостатню якість правосуддя на рівні судів першої інстанції. Тому він пообіцяв ретельно вивчити зазначене питання та знайти рішення для його розв’язання шляхом проведення підвищення кваліфікації новообраних суддів та надання методичної допомоги.
Найкращими показниками розгляду справ, за його словами, можуть пишатися судді Чернівецької, Чернігівської та Рівненської областей. Добрі показники розгляду справ спостерігаються і в апеляційних господарських судах Донецької та Рівненської областей.
Загалом, наведена статистика свідчить про зменшення навантаження на суддів господарської юрисдикції, у чому, мабуть, заслуга закону, яким був збільшений рівень судового збору. Проте, щоб остаточно дійти такого висновку, за словами Віктора Татькова, слід ще провести відповідні дослідження.
Разом з тим він зазначив, що знижується і кількість невдоволених роботою господарських суддів. Минулого року було подано 253 скарги з метою притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, що на 27% менше, ніж у 2011-у. На 99,8% вони не були задоволені. Попри це, Віктор Татьков закликав своїх колег серйозно ставитися до кожного такого повідомлення, адже в такий спосіб вдасться підвищити якість здійснення правосуддя.
Теги: