Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Система безоплатної правової допомоги починає співпрацю з організаціями соціально-психологічної допомоги

0 170

Поєднати надання безоплатної правової допомоги з отриманням соціально-медичних та психологічних послуг – головна ціль співпраці між Координаційним центром з надання правової допомоги, Міжнародним благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я», Представництвом корпорації HealthRight International (Право на здоров’я) в Україні. Відповідний меморандум був підписаний 1 листопада.

Метою співпраці є створення сприятливих умов для надання постраждалим від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також учасникам бойових дій, членам їхніх сімей та особам, які перебували в полоні та пережили катування, безоплатної правової допомоги, сприяння захисту їхніх прав.

«Чимало постраждалих від домашнього або гендерно зумовленого насильства потребують комплексної допомоги – медичної, соціальної, психологічної, правової. Так само необхідна комбінована підтримка наших військових, які брали участь у бойових діях на сході країни. Поєднання доступу до правової допомоги з доступом до медичних та психосоціальних послуг украй важливе, адже найчастіше ці проблеми взаємопов’язані  і вирішувати їх треба комплексно», – говорить директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк.

Один із напрямів співпраці – налагодження взаємодії між працівниками центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги та мобільними бригадами соціально-психологічної допомоги, що створені благодійним фондом «Українська фундація громадського здоров’я». На цей час діє близько 50 бригад у різних регіонах України. До їхнього складу входять по два психологи та соціальний працівник, які здійснюють моніторинг випадків гендерно зумовленого та домашнього насильства і надають допомогу постраждалим. Ця ж категорія громадян знаходиться під опікою сімейних радників. Це волонтери, які є комунікаторами між людьми, які мають правові проблеми у родині, та інституціями, що покликані надавати правову допомогу. Сімейні радники вже працюють на базі центрів з надання БВПД у Києві та Одесі і незабаром розпочнуть прийом громадян у Львові, Миколаєві та Рівному.

«Співпраця мобільних бригад соціально-психологічної допомоги з центрами з надання БВПД украй важлива. Наші фахівці – психологи та соціальні працівники – є ресурсом для тих, хто звертається за правовою допомогою. У деяких містах така співпраця вже налагоджена. Тепер ми її формалізуємо та поширюємо на всю Україну», – говорить виконавчий директор Міжнародного благодійного фонду «Українська фундація громадського здоров’я» Галина Скіпальська.

Серед напрямів співпраці Координаційного центру та міжнародних структур, що працюють у сфері охорони громадського здоров’я та захисту прав людини, проведення спільних заходів, спрямованих на підвищення рівня правової грамотності, у тому числі у межах проекту «Я маю право!». Йдеться також про спільне розроблення та розповсюдження інформаційних правопросвітницьких матеріалів. Значна увага приділятиметься навчанню працівників системи надання безоплатної правової допомоги та адвокатів, які залучаються до надання БВПД. Велике значення матиме обмін успішними практиками щодо реалізації, відновлення та захисту прав осіб, постраждалих від домашнього та гендерно зумовленого насильства, а також учасників бойових дій, членів їхніх сімей та осіб, які перебували в полоні та пережили катування.

_____________

HealthRight International (Право на здоров’я) є міжнародною організацією, що працює у сфері охорони громадського здоров’я та захисту прав людини задля забезпечення можливостей щодо охорони здоров’я тих, хто опинився у складних життєвих обставинах.

Українська фундація громадського здоров’я –  міжнародний благодійний фонд, заснований у 2008 році  організацією HealthRight International.

Автор

Залиште коментар