Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

«Супержандармерія» від «донецьких»

0 76

Державна служба правопорядку, яку планують створити, отримає дуже широкі и водночас розмиті повноваження, які нині мають СБУ, армія і прикордонники. В такий спосіб партія регіонів задумала створити нову українську армію з внутрішніх військ МВС, якій законом дозволять розганяти мітинги і демонстрації, йдеться в сюжеті ТСН-Тижня.

Державна служба правопорядку, так пропонують назвати новий спецорган автори законопроекту регіонали Василь Грицак і Валерій Коновалюк, — може стати найвпливовішим силовим відомством країни. Спеціалісти Рахункової палати з цього приводу зробили висновок, що внутрішні війська мають погане технічне оснащення і обтяжливі для держбюджету. Відповідно регіонали планують перетворити внутрішні війська в спеціальний правоохоронний орган, що діє, як військове формування, щось подібне до французької жандармерії. “Сьогодні жандармерія є у Франції, Бельгії, Сербії та інших державах Євросоюзу. Але зваживши відношення до жандармів в царській Росії, ми вирішили, що нова структура називатиметься державною службою правопорядку”, — пояснив В. Грицак.

 Державна служба правопорядку, що скорочується у деревообробний термін ДСП, це вже не просто армія чи міліція — це надпотужний силовий орган, що перебирає на себе повноваження інших. Скажімо, “захист конституційного ладу і територіальної цілісності, припинення терористичної діяльності”, до сьогодні вважали виключною функцією СБУ. А припинення збройних конфліктів на державному кордоні — повноваження збройних сил і прикордонників. Утім, опозиція підозрює, що влада перестає довіряти традиційним силовикам — і створює зручну і підконтрольну зброю. “Це 33 тисячі озброєних до зубів людей. Цей орган буде використовуватися як зброя, як дубина проти свого ж народу. На сьогоднішній день ні міліція, ні збройні сили не можуть бути використані проти мирних громадян. В разі прийняття закону буде спецорган, який буде абсолютно легально використовуватися проти своїх же громадян”, — вважає голова юридичного відділу об’єднаної опозиції Павло Петренко.

Противники суперміліції тривожаться, що під захистом конституційного ладу і державної влади можна зрозуміти будь-що — від ліквідації інтернет-сайтів до розгону мирних демонстрацій. А розмитість завдань цієї нової структури регіонали доповнили унікальними повноваженнями: вести розвідку, провадити слідство і мати право на оперативно-розшукову діяльність. У суперміліції буде навіть дозвіл заходити в приватне житло громадян без санкції прокурора. А для припинення громадських безладів застосовувати не лише спецзасоби, а й справжні кулі. “Якщо є загроза для громадян, якщо йде порушення громадського порядку, застосовується фізична сила деякими фізичними особами, то в такому випадку законом передбачено застосування спецзасобів та зброї. Ось і все”, — каже В. Грицак.

Наприклад, французька жандармерія, яку так любить ставити за приклад депутат В. Грицак, для розгону демонстрацій використовує сльозогінний газ і гумові кулі, і ніякої вогнепальної зброї. Цікаво й те, що в законі передбачено не лише використання бойової техніки для захисту державної влади, а й наявність у служби правопорядку власної авіації, яка буде з повітря підтримувати відновлення конституційного ладу.

А от питання “звідкіля гроші на всю цю армію?” автори закону обходять. У свою чергу правоохоронці в неофіційних розмовах хапаються за голови, бо фінансування нової армії імовірно відбудеться за рахунок скорочення і перекроєння і без того небагатих бюджетів армії, МВС і СБУ. Однак законотворці на цьому не зупиняються. На черзі законопроект “Про поліцію”, який ті ж автори обіцяють презентувати вже 3 липня.

Теги:

Державна служба правопорядку, законопроект, повноваження

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар