Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Судовий процес у справі про вбивство Г.Політковської буде закритим.

0 54

Судовий процес у справі про вбивство журналістки Ганни Політковської проходитиме в закритому режимі. За словами судді, члени колегії присяжних відмовилися виходити до зали засідання у присутності преси, тому суд ухвалив рішення про проведення засідання в закритому режимі. Дане рішення було обумовлене необхідністю забезпечити безпеку присяжних.

На початку засідання захист обвинувачених подав клопотання про додаткове ознайомлення зі справою і перенесення судового засідання мінімум на 10 днів, а також про допуск до участі в захисті громадського захисника. Це клопотання суддею було відхилене.

Оглядач “Нової газети” Г.Політковська була убита 7 жовтня 2006 р. у під’їзді будинку на вул. Лісова в Москві. Її тіло з вогнепальними пораненнями виявила в ліфті сусідка, поряд були знайдені пістолет Макарова і чотири гільзи. Прокуратура Москви порушила кримінальну справу за статтею “умисне вбивство”. За основною версією слідства, злочин був пов’язаний з професійною діяльністю журналістки. Звинувачення у вбивстві журналістки було пред’явлене Сергію Хаджикурбанову, а також Джабраїлу та Ібрагіму Махмудовим. Ще одному фігурантові справи – Павлу Рягузову – пред’явлено звинувачення в здійсненні спільно з С.Хаджикурбановим злочинів (перевищення посадових повноважень, здирництво 10 тис. дол.). В окреме провадження виділена справа відносно передбачуваного безпосереднього виконавця вбивства Рустама Махмудова, який в даний час знаходиться в розшуку. У ході слідства не була встановлена причетність низки фігурантів справи до скоєння злочину. 22 вересня стало відомо про припинення кримінального переслідування одного з колишніх фігурантів справи – колишнього глави Ачхой-Мартановського району Чечні Шаміля Бураєва. У 2008 р. низка фігурантів справи, зокрема Ш.Бураєв, Магомед Демельханов, Дмитро Грачев і Тамерлан Махмудов, були звільнені з-під варти і відпущені під підписку про невиїзд у зв’язку з тим, що вони не брали активної участі в скоєнні злочину, а також не можуть чинити тиск на хід слідства.

Джерело:

РБК – Україна

Автор

Залиште коментар