Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Суддів навчали захищати права людини

0 87

23–24 лютого 2012 року в Апеляційному суді міста Києва відбувся заключний семінар для суддів-експертів апеляційних судів з питань тлумачення Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція) та застосування практики Європейського суду з прав людини (далі – Європейський суд) на прикладі ст. 3 Конвенції у співвідношенні зі статтями 5 і 6 Конвенції.

Заходи, присвячені цій темі, відбулися у рамках спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю» наприкінці листопада 2011 року в Одесі, на початку грудня 2011 року у Львові та в січні 2012 року в Донецьку, нагадує прес-служба ВССУ.

Організаторами виступили Рада Європи, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ (далі – ВССУ) у співпраці з Національною школою суддів України та Асоціацією суддів України.

Учасники зібрань розглядали питання щодо застосування Конвенції і практики Європейського суду на національному рівні при здійсненні правосуддя, основні принципи тлумачення Конвенції, особливості застосування Конвенції на прикладі тлумачення ст. 3 крізь призму практики Європейського суду.

З вітальними промовами виспупили регіональний координатор спільної програми Європейського Союзу і Ради Європи «Посилення боротьби з жорстоким поводженням і безкарністю» Божена Маланчук, начальник відділу підготовки суддів та працівників апаратів судів, суддя ВСУ у відставці Микола Лавренюк, президент Асоціації суддів України Олег Присяжнюк та заступник Голови Апеляційного суду міста Києва Марія Приндюк.

Існуюча практика Європейського суду, зазначив заступник Голови ВССУ Станіслав Міщенко, свідчить про непоодинокі випадки катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність людини, видів поводження в Україні. На жаль, підкреслив Станіслав Міщенко, порушення, на які вказує Європейський суд, є сумною дійсністю досудового слідства сьогодні, що є неприпустимим для правової та демократичної держави, орієнтованої на європейські стандарти.

Основному значенню й особливостям застосування Конвенції і практики Європейського суду на національному рівні при здійсненні правосуддя були присвячені виступи експерта Ради Європи (Велика Британія) пана Генрі Ловата й консультанта спільної програми Віталія Каська. Зокрема, учасники заходу ознайомилися з субсидіарним характером конвенційного механізму захисту прав людини через тлумачення норм Конвенції Європейським судом, а також з принципом ефективного захисту, автономного тлумачення тощо.

Судді-експерти під час семінару виконували різні практичні завдання, брали участь у загальній дискусії та підбитті підсумків. Здобуті знання та відповідні навички, як передбачено організаторами, вони передаватимуть своїм колегам із місцевих та апеляційних судів із метою удосконалення роботи національної судової системи.

Теги:

ВССУ, Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод

Джерело:

ЮВУ

Автор

Залиште коментар