Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Співпраця України та Німеччини у сфері правосуддя й надалі активно розвиватиметься

0 62
На цьому Голова Верховного Суду України Василь Онопенко наголосив під час робочої зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Німеччини в Україні паном Гансом-Юргеном Гаймзьотом.
На початку зустрічі Голова Верховного Суду України подякував пану Послу за справжній інтерес до вирішення проблем правосуддя в Україні і зауважив, що з часу набуття незалежності Україною її законодавчі й правничі інституції досить плідно співпрацюють зі своїми колегами з Німецької Федеративної Республіки. Досвід Німеччини у правничій сфері, наголосив Василь Онопенко, було враховано, зокрема, й під час розробки багатьох процесуальних кодексів та законів України, що стосуються діяльності судових органів. Тоді, вивчаючи досвід німецьких судів і суддів, українські парламентарії, до яких належав і нинішній Голова Верховного Суду України, провели немало спільних семінарів, конференцій, круглих столів.

Тісна співпраця між обома країнами у сфері правосуддя є актуальною і нині, тому, на переконання Василя Онопенка, вона й надалі активно розвиватиметься.

Сподівання на поглиблення співробітництва висловив і пан Ганс-Юрген Гаймзьот, зауваживши, що досить ретельно відслідковує події, що відбуваються у сфері правосуддя в Україні, і намагається зрозуміти витоки тих проблем, що загострилися останнім часом. У цьому зв’язку пан Посол поцікавився результатами парламентських слухань про стан правосуддя, що відбулися 18 березня цього року, і перспективами проведення судової реформи.

Наголосивши на тому, що судова система в Україні наразі перебуває у надзвичайно важкому становищі, його поліпшення потребує й невідкладного законодавчого врегулювання, Василь Онопенко наголосив, що парламентські слухання відбулися саме з ініціативи суддів. І це дало можливість вести предметну розмову про справжні причини такого стану та про надзвичайно негативні наслідки для всього суспільства, якщо не зупинити ту цілеспрямовану й безпрецедентну дискредитацію судів і суддів, що відбувається в Україні останнім часом. І той законопроект про статус суддів і судоустрій, що став предметом обговорення на нинішніх парламентських слуханнях, суддівська спільнота розцінює як справжню загрозу українському державному устрою. Більш небезпечного законопроекту для громадян і для правосуддя в Україні ще не було, резюмував Голова Верховного Суду України.

На запитання пана Посла, яким шляхом потрібно рухатися далі, аби судова реформа в Україні набула таких змісту і форми, що насправді забезпечать сфері правосуддя якісно вищий рівень, Василь Онопенко повідомив, що вже передано до Верховної Ради підготовлену спільно з Радою суддів України, фахівцями Верховного Суду та представниками судів різних юрисдикцій, провідними науковцями-правниками Концепцію судової реформи в Україні. У ній, зокрема, враховано і кращий досвід правових демократичних держав, у тому числі й Німеччини. За Конституцією України таку Концепцію має розглянути й прийняти Верховна Рада. Наразі ж у парламенті має бути створена спеціальна робоча група для опрацювання Концепції. Судді, як завжди, готові до конструктивної співпраці, підкреслив Василь Онопенко.

Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні звернув увагу на те, що для будь-якої демократичної країни дуже важливими є справжня незалежність судів і дотримання Конституції головними носіями державної влади. Коли ж в Україні минулого року розпочалося неправомірне зміщення з посад суддів, втручання представників влади у роботу судів, закриття і відкриття судових установ із порушенням чинного законодавства, то, повідомив пан Ганс-Юрген Гаймзьот, він був у числі тих семи послів, які висловили керівництву нашої країни свою стурбованість із приводу ситуації, що склалася.

Під час зустрічі у Верховному Суді було також обговорено шляхи вирішення проблем, пов’язаних із якісним добором суддівських кадрів, усуненням причин корумпованості суддів, а також шляхи підвищення рівня довіри громадян до українського суду. Обидві сторони виявилися солідарними в розумінні того, що вирішення означених проблем значною мірою залежатиме і від того, наскільки відповідальними у цьому сенсі стануть і керівництво держави, і весь український політикум. Отож на завершення зустрічі Надзвичайний і Повноважний Посол Німеччини в Україні побажав Голові Верховного Суду України, а в його особі усьому суддівському корпусу прогресу в утвердженні в Україні верховенства права, незалежності суду і втіленні в життя тієї судової реформи, яка насправді необхідна суспільству.

Автор

Залиште коментар