Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Служба дисциплінарних інспекторів ВРП

0 1

З 8 до 10 січня 2025 року проходила тренінгова сесії для служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

Служба дисциплінарних інспекторів –  самостійний структурний підрозділ, який реалізує повноваження Вищої ради правосуддя щодо здійснення дисциплінарних проваджень стосовно суддів. Дисциплінарні інспектори проводять попередню перевірку дисциплінарних скарг.

«Служба дисциплінарних інспекторів створена для забезпечення відкритого, ефективного і справедливого розгляду дисциплінарних проваджень, як із точки зору скаржників, так і з точки зору суддів. Справедливість є одним із ключових моральних чинників, дотримання яких вимагає суспільство», – наголосив Голова Вищої ради правосуддя Григорій Усик. Він також розповів, що до діяльності служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя буде приділятись пильна увага не лише українського суспільства, а й міжнародних партнерів. Адже функціонування цієї служби – одне з євроінтеграційних зобов’язань України перед Європейською Комісією щодо реалізації Плану для Ukraine Facility. План передбачає створення судової системи, що відповідає європейським стандартам прозорості та ефективності.

Відділ статистичної роботи Вищої ради правосуддя повідомляє, що з початку діяльності служби (з 23 грудня 2024 року) дисциплінарні інспектори розглянули 114 дисциплінарних скарг.

Голова ВРП закликав дисциплінарних інспекторів ставитися до своєї роботи виважено й уважно. Оскільки їхня діяльність оцінюватиметься не лише з огляду на кількість розглянутих справ, а й з огляду на якість їх попередньої перевірки. Саме від умотивованості висновку інспектора залежатиме процедура дисциплінарного провадження загалом. Через недоліки, допущені на стадії попередньої перевірки дисциплінарної скарги, виникають складнощі. Їх доводиться виправляти під час розгляду дисциплінарної справи по суті, а це може призвести до порушення строку розгляду справи.

Григорій Усик також висловив вдячність Конкурсній комісії для проведення конкурсу на зайняття посади керівника служби дисциплінарних інспекторів та його заступника, дисциплінарного інспектора за професіоналізм під час проведення відкритого, прозорого конкурсу. Подяка адресувалась і міжнародним партнерам. Зокрема Програмі USAID «Справедливість для всіх», Проєкту ЄС «Право-Justice», Представництву ЄС в Україні, за довготривалу та ефективну співпрацю. Так само вони допомагали у вирішенні надзвичайно складних питань щодо реформування судової влади в Україні для досягнення необхідних європейських і міжнародних стандартів правосуддя; забезпечення справедливості і доступу громадян до правосуддя.

Секторальний менеджер представництва ЄС в Україні Томас Стравінскас побажав, щоб Україна якнайшвидше долучилася до європейської родини. На його думку, великим кроком вперед є початок функціонування служби дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя.

Томас Стравінскас звернув увагу на значний обсяг роботи, який має виконати служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя. Їй доведеться розглянути тисячі справ, адже, згідно з Планом для Ukraine Facility до четвертого кварталу цього року має бути вирішено 20% скарг, які не були розглянуті до кінця 2023 року. Незважаючи на потребу у швидкому розгляді скарг, не повинна потерпати якість їх розгляду, зокрема зазначив: «Якість – у пріоритеті».

Слово мала й Директорка Відділу демократії та врядування USAID/Україна Енн Хоппер. Вона сказала, що Служба дисциплінарних інспекторів Вищої ради правосуддя своєю роботою має продемонструвати підзвітність судової системи перед суспільством. Запевнила у продовженні всебічної підтримки Вищої ради правосуддя для удосконалення її роботи, залучаючи авторитетних експертів, котрі мають багатий досвід у дисциплінарній практиці.

На людиноцентричному підході в судовій системі наголосила Голова Конкурсної комісії з добору дисциплінарних інспекторів, голова національної судової адміністрації Литви (2013–2019), міжнародна експертка Проєкту ЄС «Право-Justice» Реда Мольєне. Вона також висловила думку, що діяльність нової інституції має розпочинатися з розбудови команди. Має бути культура співпраці і взаємодії.

Джерело: https://hcj.gov.ua/news

Автор

Залиште коментар