Штучний інтелект в застосунку Дія
Мабуть, немає жодної людини, яка не чула про можливість використання штучного інтелекту. ШІ активно використовується по всьому світу, українці не є виключенням. ШІ – це не людина, це інструмент, з допомогою якого можна швидше знаходити/обробляти інформацію, генерувати зображення чи просто запитувати потрібні запити.
Віце-прем’єр-міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій — Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров анонсував запуск ШІ-асистента в Дії. Бета-тест стартує на порталі вже в червні.
АІ-асистент допомагатиме отримати потрібну послугу чи довідку, знайти найближчий ЦНАП, а в майбутньому з ним можна буде спілкуватися голосом.
За словами Михайла Федорова відбувається переосмислення роботи з Дією. У 2019-2020 було створено застосунок, де можна швидко отримувати послуги. Але зараз АІ змінив споживацьку культуру. Усе, що не буде схоже на ChatGPT, Gemini чи інші моделі, викликає роздуми, як цим користуватися. Щоб створити найкращий користувацький досвід, нам потрібно трансформувати Дію в АІ-продукт.
Під час DOU Day Віце-прем’єр-міністр розповів, що ШІ-асистента запустять у форматі бета-тесту на порталі Дія вже в червні.
Так, можна буде не лише отримувати послуги за допомогою АІ, а й шукати відповіді на питання, наприклад, чи потрібна певна довідка за кордон і як знайти найближчий ЦНАП.
Також планується, що АІ-агент зможе надсилати довідки, а в майбутньому взагалі вестиме по всьому процесу отримання послуги. Зокрема, можна буде описати життєву ситуацію — і АІ підкаже, яка послуга потрібна. Наприклад, користувач пише: «У мій будинок влучила ракета», далі АІ-агент розуміє, що вам потрібно отримати послугу єВідновлення, відправити кілька фото, далі надсилається заявка в комісію тощо.
У перспективі можна буде давати запит голосом і спілкуватися з Дією так, як зараз відбувається спілкування з іншими моделями штучного інтелекту.