Шенгенські страховки стануть кольоровими і дорогими
Забарвлення поліса буде чітко вказувати, який тип страховки придбав той, хто виїжджає: для туристів вони будуть одного кольору, для тих, хто їде працювати, – іншого, а для учасників спортивних змагань – третій (кольори поки не визначені).
Це нововведення має впорядкувати ситуацію на ринку “шенгенського” страхування і привести до того, щоб українці купували поліси, що відповідають меті поїздки, а не як зараз, – найдешевші. “До нас надходить багато скарг від посольств країн “шенгена” на те, що страховки, продані нашими компаніями українцям, за кордоном не працюють, і нести витрати з надання екстреної медичної допомоги доводиться іноземним державам, – розповідає президент Ліги страхових організацій Наталя Гудима. – Особливо це стосується громадян, які купують для закордонної поїздки туристичний поліс, але при цьому їдуть на роботу”.
Справа в тому, що у звичайному “туристичному” полісі, як правило, травми, отримані внаслідок трудової діяльності, не є страховою подією. Тобто страховик потерпілому на роботі українського “туриста” платити не повинен. “І провини страхової компанії в цьому немає, – говорить Гудима. – Клієнт сам купив такий поліс, хоча може і сьогодні вибрати більш якісний страховий захист. Але вона і буде коштувати дорожче “. Тому потенційні “заробітчани” намагаються на цьому заощадити, а в результаті вони виявляються без страхового захисту. “Різнобарв’я” дозволить співробітникам посольства відразу побачити невідповідність між метою поїздки і типом полісу.
У ЛСОУ повідомили, що нові поліси почнуть діяти вже в наступному році, поряд зі старими, а повністю заміна відбудеться тільки з початку 2011 року.
Представники туристичного бізнесу позитивно поставилися до заміру страховиків. “Це в деякій мірі буде сприяти боротьбі з нелегальною еміграцією, стаючи перепони для тих туркомпаній, які все ще продовжують відправляти на заробітки за кордон людей під виглядом туристів, – вважає президент Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Галахай. – Головне, щоб страховики зуміли пояснити людям, які їдуть на заробітки, що їм потрібно купувати “свої” поліси, щоб забезпечити повноцінний захист своїм життям і здоров’ю за кордоном”.