Юрінком Прес
“Юрiнком Прес” – провiдне українське видавництво, що забезпечує юридичною лiтературою, журнальними виданнями правоохороннi, судовi та правозахисні органи та організації, навчальнi заклади та науковi установи, а також юристiв, якi працюють в установах i органiзацiях та на пiдприємствах рiзних форм власностi.

Щотижневий огляд рішень, ухвалених Верховним Судом (за період із 20 по 24 вересня 2021 року)

0 295
21 вересня 2021 року Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду переглянув у касаційному порядку справу, у якій виконавчий комітет Одеської міськради (позивач) оскаржив дії Державної регуляторної служби в Одеській області з проведення планової перевірки додержання виконкомом вимог законодавства з питань видачі документів дозвільного характеру, зокрема, у сфері розміщення зовнішньої реклами, а також просив визнати протиправним і скасувати акт планової перевірки у цій сфері правовідносин.

На обґрунтування позовних вимог зазначив, що повноваження з видачі дозволів на розміщення зовнішньої реклами передані саме управлінню реклами Одеської міськради як виконавчому органу, що є самостійною юридичною особою. Наголосив, що виконкомом Одеської міськради документи дозвільного характеру на розміщення реклами не видаються.

Суди першої та апеляційної інстанцій відмовили у задоволенні позову. Колегія  суддів КАС ВС погодилася з висновком судів попередніх інстанцій про те, що саме виконком є дозвільним органом у розумінні Закону України «Про рекламу» і Типових правил розміщення зовнішньої реклами (затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2003 року № 2067). Згідно з цими нормативними актами дозвіл на розміщення зовнішньої реклами видається на підставі розпорядження виконавчого органу міської ради. Відповідно, дозвільним органом є саме виконком Одеської міськради. А робочим органом з регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами є управління реклами цієї міськради, оскільки саме на підставі його рекомендацій виконком приймає остаточне рішення.

Також Верховний Суд погодився з висновком судів попередніх інстанцій про обґрунтованість зауважень контролюючого органу до роботи виконкому Одеської міськради у сфері дозвільної діяльності щодо розміщення зовнішньої реклами і, відповідно, правомірність акта перевірки та вимог припису, що є частиною цього акта.

(Постанова КАС ВС від 21 вересня 2021 року у справі № 420/4649/19)

22 вересня Касаційний цивільний суд у складі ВС розглянув справу про встановлення юридичного факту.

У паспорті громадянина України для виїзду за кордон ім’я заявниці хотіли записати як «Mariia», а в дипломах про вищу освіту та посвідченні водія воно записане як «Maria». Тому заявниця просила суд встановити факт правильності транслітерації латиницею її імені як «Maria».

Суд першої інстанції, з рішенням якого погодився апеляційний суд, відмовив у задоволенні позову, оскільки дипломи та посвідчення водія не є документами, які посвідчують особу та підтверджують громадянство України, а з огляду на порядок транслітерації українського алфавіту латиницею немає підстав для задоволення заяви.

КЦС ВС скасував попередні рішення та закрив провадження у справі, роз’яснивши, що заява не підлягає судовому розгляду в окремому провадженні цивільним судом.

Таблицю транслітерації українського алфавіту латиницею затверджено постановою Кабінету Міністрів України, паспорт видає Державна міграційна служба України, дії якої можуть бути оскаржені у встановленому законом порядку.

Оскільки вимоги заявниці не підлягають судовому розгляду, суд не зазначає, до якої юрисдикції віднесено їх вирішення.

(Постанова КЦС ВС від 22 вересня 2021 року у справі № 591/5199/20)

 

[Показана часть сообщения]  Показать полностью

Автор

  • Вищу юридичну освіту Віктор Семенович Ковальський отримав у 1977 році на юридичному факультеті Київського національного університету імені Тараса Шевченка. У 1980 році завершив навчання в аспірантурі, отримав звання кандидата юридичних наук. Згодом отримав звання доктора юридичних наук. Життєве кредо: «Казати правду і нічого крім правди». Говорячи про професійні інтереси, він називає книги: не лише фахові, а просто змістовні й корисні. Серед його наукових інтересів: теорія права і держави; права людини; правоохоронна діяльність; трансформації правого мислення. Цій науковій тематиці присвячено майже 500 наукових, науково-практичних, публіцистичних публікацій. Педагог і науковець має численні державні нагороди. Зокрема, почесні грамоти Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, відзнаки юридичних відомств, установ та організацій. Головним досягненням Віктор Семенович вважає своїх дітей, які пішли батьківським шляхом. На другому місці – створення першого українського юридичного видавництва «Юрінком Інтер» та газети «Юридичний вісник України». Він вдячний за підтримку колегам та авторам, а також читачам, кількість яких за майже 30 років діяльності видавництва та газети щороку збільшується. Під час цьогорічного конкурсу «Учитель року» Віктор Семенович очікує віднайти кращих знавців-педагогів з основ правознавства в українській школі, а ще – інтерв’ювати переможців та поширити їхній досвід через соціальні мережі та газету «Юридичний вісник України».

    Переглянути матеріали

Залиште коментар